Portal_background_image

استاندار: مركزي نخستين استان در زمينه تشكيل هيات‌هاي اجرايي در سطح كشور بوده است

آقازاده استاندار مرکزی درنشست خبری با اصحاب رسانه ، گفت: مرکزی نخستین استان در زمینه تشکیل هیات‌های اجرایی در سطح کشور بوده و فرمانداری اراک نیز نخستین فرمانداری در تشکیل این هیات در استان بوده است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: ثبت نام ۳۷۳ نفر در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در هفت روز اخیر قطعی شده در حالی که این تعداد در دوره قبل ۳۴۴ نفر بوده است.

 آقازاده افزود: با توجه به اینکه مدارک برخی از داوطلبان از سوی ستادهای ثبت‌نام داوطلبان اخذ شده است، احتمال افزایش ۱۰ تا ۱۵ نفری تعداد این افراد در روز جاری وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: افزایش مشارکت در ثبت نام توسط داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نسبت به دوره قبل، افزایش مشارکت و حضور مردم در پای صندوق‌های رای را به همراه دارد.

آقازاده گفت: ۸۸ و یک‌دهم درصد از مجموع داوطلبان ثبت نام شده در این مدت را مردان و ۱۱ و ۹ صدم درصد را زنان تشکیل می‌دهند که تناسب این افراد در دوره قبل ۸۰ به ۲۰ بوده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به وجود هفت کرسی نمایندگی استان مرکزی در مجلس شورای اسلامی، ۵۵ و چهار دهم نفر در این دوره برای هر کرسی نمایندگی استان در مجلس شورای اسلامی با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

استاندار مرکزی جوانترین داوطلب استان مرکزی را ۳۰ سال و پیرترین آنان را ۶۸ ساله عنوان کرد و گفت: ۴۶ نفر معدل ۱۲ درصد داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی این استان با مدرک دکترا و بالاتر، ۲۹۲ نفر معادل ۷۵ درصد با مدرک کارشناسی ارشد، ۳۶ نفر کارشناسی و ۱۴ نفر با تحصیلات حوزوی در این دوره از انتخابات حضور یافته اند.

آقازاده ادامه داد: ۱۴۸ نفر از مجموع داوطلبان استان مرکزی در حوزه انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب ثبت نام کردند که ۲۱ و ۶ دهم درصد این افراد را زنان و ۷۸ و چهار دهم درصد آنان مردان تشکیل داده اند.

وی خاطرنشان کرد: ۷۴ داوطلب برای هر کرسی حوزه انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب، ۶۷ نفر هر کرسی حوزه انتخابیه تفرش، فراهان و آشتیان، ۲۷ داوطلب برای هر کرسی حوزه انتخابیه محلات و دلیجان، ۶۶ داوطلب برای هرکرسی حوزه انتخابیه ساوه و زرندیه و ۳۱ داوطلب برای هرکرسی حوزه انتخابیه شهرستان خمین در مجلس شورای اسلامی با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

استاندار مرکزی با یادآوری تشکیل هیات‌های اجرایی شهرستان‌های استان مرکزی گفت: این استان نخستین استان در زمینه تشکیل هیات‌های اجرایی در سطح کشور بوده و فرمانداری اراک نیز نخستین فرمانداری در تشکیل این هیات در استان بوده است.

آقازاده، وحدت رویه در اجرای کامل قانون در مراحل انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را از برنامه‌های اولویت‌دار استانداری مرکزی عنوان کرد و افزود: بر این اساس نشست‌های هیات‌های اجرایی برای افزایش هماهنگی هرچه بیشتر به صورت روزانه و استانی به صورت ماهانه برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی باید با خودداری از ارایه وعده‌هایی که در حیطه مسئولیت آنان نیست، از ایجاد درد و غم برای مردم جامعه جلوگیری کنند.

استاندار مرکزی با یادآوری قانون منع دخالت در انتخابات توسط مسئولان دولتی خاطرنشان کرد: مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری استان با اظهار نظر در این زمینه کار غیر عرف انجام داده و تذکرات لازم به وی داده شده و در صورت تکرار از این مسئولیت عزل می‌شود.

آقازاده گفت: با توجه به وجود برخی آیین‌ها از جمله دهه مبارک فجر و حضور برخی داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در کنار مسئولان استانی، نیاز است تمهیدات لازم برای جلوگیری از تبلیغات زود هنگام در استان توسط صدا و سیما و مطبوعات اندیشیده شود.

افزایش حامیان ورزش استان مرکزی

وی در بخش دیگری از سخنانش از افزایش حامیان ورزش استان مرکزی در سال‌جاری خبرداد و افزود: مصوبه لازم برای حمایت شهرداری اراک از ۲ تیم استان توسط شورای اسلامی این شهر صادر و با تایید استانداری مرکزی، پرداخت منابع مالی به این تیم‌ها آغاز شده است.

استاندار مرکزی ادامه داد: سند ورزش استان مرکزی تاپایان امسال آماده شده و در معرض دید عموم مردم قرار می‌گیرد.

آقازاده خاطرنشان کرد: تیم آلومینیوم اراک با وجود افزایش ۵۰ درصدی اعتبارات دچار مشکلاتی شده و در جدول رده‌بندی تیم های دسته اول از رتبه مناسبی برخوردار نیست و باید با انجام کار کارشناسی دلیل کاهش جایگاه این تیم با وجود افزایش اعتبارات آن مسئولان مشخص شود.

ساخت هشت هزار واحد مسکونی در طرح اقدام ملی مسکن

استاندار مرکزی از ساخت هشت هزار واحد مسکونی در طرح اقدام ملی مسکن در استان مرکزی خبرداد و گفت: چهار هزار واحد این منازل در اراک، سه هزار واحد در شهرستان ساوه و یک هزار واحد در سایر شهرستان های استان ساخته می‌شود.

آقازاده ادامه داد: با پیگیری های انجام شده یک هزار و ۵۰۰ واحد این منازل توسط ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و بقیه توسط پیمانکاران دارای شرایط ساخته می‌شود.

وی نیاز شدید به واحدهای مسکونی در شهرستان اراک را از جمله مهمترین عوامل افزایش قیمت مسکن در این شهرستان عنوان کرد و  خاطرنشان کرد: شرایط ثبت نام افراد در طرح اقدام ملی مسکن تا یک ماه آینده در این استان اعلام و افراد می‌توانند در این طرح ثبت نام کنند.

خرید ۵۰ دستگاه اتوبوس توسط شهرداری اراک

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری خرید ۵۰ دستگاه اتوبوس توسط شهرداری اراک گفت: ۳۰ دستگاه این اتوبوس‌ها با پیگیری استانداری به حوزه حمل و نقل شهری این شهرستان وارد شده و بقیه آنها نیز توسط شهرداری به حوزه حمل و نقل عمومی وارد می‌شود.

آقازاده یادآورشد: استان مرکزی در افزایش قیمت بنزین با همکاری رسانه‌ها کمترین تنش را در سطح کشور داشته است.

وی با یادآوری تشکیل شورای سران سه قوه در کشور گفت: این شورا در مدت یک سال گذشته برای تصمیم‌گیری در شرایط اضطراری تشکیل شده و پس از رفع این شرایط، منحل و مجلس شورای اسلامی به وظایف خود عمل می‌کند.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: تشکیل شورای سه قوه برای مقابله با تحریم‌های آمریکا تشکیل شد و تاکنون اقدامات مناسبی برای دور زدن تحریم ها انجام داده است.

استان مرکزی نخستین استان در تشکیل هیات های اجرایی در سطح کشور بود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: این استان در مدت هفت روز ثبت نام داوطلبان از جمله استان‌هایی بود که هیچگونه حاشیه‌ای نداشته است.

«بهروز اکرمی» افزود: استان مرکزی نخستین استان کشور در تشکیل تمامی هیات‌های اجرایی در شهرستان‌ها بود و پیش از پایان موعد قانونی توانست تمامی این هیات ها را تشکیل دهد.

وی ادامه داد: هیات اجرایی اقلیت‌های مدهبی نیز در یازدهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان مرکزی تشکیل شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی خاطرنشان کرد: بر اساس قانون تبلیغ له یا علیه کاندیداها توسط مقام‌های دولتی ممنوع بوده و به مجموعه استانداری و فرمانداری های استان تاکید شده از هرگونه اظهار نظر در زمینه انتخابات خودداری شود.

اکرمی افزود: مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی از فردی برای حضور در انتخابات دعوت کرده و این موضوع با عنوان پست سازمانی انجام نشده بلکه نظر شخصی وی بوده است.

وی ادامه داد: تذکر کتبی و شفاهی برای جلوگیری از هرگونه شائبه به مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی ارایه شده و از مسئولان خواسته شده از اظهار نظر در این خصوص خودداری کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی افزود: دعوت به حضور در انتخابات در هیچ کجای قانون ممنوع نبوده و دعوت از افراد برای حضور در انتخابات و برگذاری انتخابات پرشور ممنوع نیست.

اکرمی افزود: سازمان های مردم نهاد در چارچوب قانون وظایفی داشته و هیچ یک از آنها حق سیاسی کاری در انتخابات را نداشته و در صورت مشاهده با آنان برخورد می‌شود.

استان مرکزی هفت کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد که  ۲ کرسی آن متعلق به نمایندگان حوزه انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب است و حوزه های انتخابیه «تفرش، آشتیان و فراهان»، «ساوه و زرندیه»، «محلات و دلیجان»، «شازند» و خمین  هر کدام یک کرسی نمایندگی در خانه ملت دارند.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها