Portal_background_image

معاون اقتصادي استاندار: مركزي رتبه چهارم جذب سرمايه گذاري خارجي را كسب كرد/880ميليارد ريال تسهيلات اشتغال در استان مصوب شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی گفت: این استان سال گذشته از نظر حجم و تعداد سرمایه گذاری خارجی رتبه چهارم را در سطح کشور به خود اختصاص داد.

 سعید فرخی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اظهار کرد: این استان با جذب و جلب 650 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی مصوب سال گذشته این رتبه را در سطح کشور به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: 50 طرح مصوب سرمایه گذاری خارجی با حجم سرمایه گذاری یک میلیارد و 650 میلیون دلار در استان مرکزی وجود دارد که استان با جذب این میزان سرمایه گذاری خارجی در سال گذشته نسبت به سال های قبل عملکرد مناسبتری داشته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی صیانت از سرمایه سرمایه گذاران را از برنامه های اولویت دار استانداری عنوان کرد و گفت: نیاز است راهکارهای مناسب با استفاده از ظرفیت های داخلی استان برای حفظ و صیانت از سرمایه سرمایه گذاران خارجی توسط کمیته تخصصی در این حوزه اندیشیده شود.

فرخی ادامه داد: دستگاه های فعال و خدمت رسان در حوزه سرمایه گذاری استان مرکزی باید شاخص های تاثیر گذار بر رونق سرمایه گذاری را شناسایی کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در بخش دیگری از سخنانش ، گفت:880 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی از مجموع یک هزار و 20 میلیارد ریال سهمیه استان در بانک های عامل استان مصوب شد.

وی افزود: قرارداد تسهیلات 287 طرح اشتغال پایدار روستایی به مبلغ 500 میلیارد ریال توسط متقاضیان با بانک های عامل منعقد شده است.

وی اظهار داشت: عملکرد شهرستان های آشتیان، کمیجان و محلات در جذب تسهیلات اشتغال پایدار روستایی مطلوب و سایر شهرستان ها باید پیگیری جدی برای دریافت این تسهیلات در دستور کار قرار دهند.

فرخی تصریح کرد: تسهیلات اشتغال پایدار روستایی توسط بانک های توسعه تعاون، پست بانک، کشاورزی و صندوق کارآفرینی امید به متقاضیان پرداخت شده است. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی گفت: نبود هماهنگی بین دستگاه های اجرایی و بانک ها و نیز پیگیری نکردن دستگاه ها برای رفع موانع جذب تسهیلات از عمده دلایلی است که باعث شده جذب اعتبارات اشتغال روستایی در استان با تنگنا مواجه شود.

فرخی افزود: از برخی دستگاه های اجرایی و بانک ها استان با وجود شرایط و فرصت مناسب برای پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی، انتقاداتی وجود دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی داشت: مردم انتظار دارند مسئولان با انجام اقدامات عملی و فعالیت موثر برای رفع مشکلات به ویژه در بخش اقتصادی و اشتغال اهتمام جدی داشته باشند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها