Portal_background_image

معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري مركزي: مرغ را به قيمت مصوب نزديك مي‌كنيم

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی در جلسه فوق العاده ستاد تنظیم بازار استان گفت: سعی بر این است که قیمت گوشت مرغ در استان به قیمت مصوب 15 هزار تومانی نزدیک کنیم.

سعید فرخی  بیان کرد: طی چند روز گذشته قیمت مرغ نسبت به روزهای اخیر افزایش چشمگیری داشت و بر همین اساس این جلسه فوق‌العاده به منظور کنترل شرایط و بررسی راهکارهای مناسب ترتیب داده شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به شیوع کرونا شاهد کاهش شدید قیمت گوشت مرغ و افت تقاضا بودیم، جوجه ریزی در اردیبهشت ماه به شدت کاهش یافت و در حال حاضر شاهد کاهش عرضه مرغ تازه در کشور هستیم، از طرفی افزایش تقاضای با توجه به شروع کار تالارها، رستوران‌ها و مراسم‌ها رخ داده که افزایش قیمت را رقم زده است.

فرخی با بیان اینکه قیمت مصوب هر کیلوگرم گوشت مرغ در حال حاضر 15 هزار تومان است  که با قیمت بازار هم فاصله ندارد، گفت: قیمت گوشت مرغ در استان مرکزی از میانگین کشوری پایین تر است و تاکید بر این است که همچنان مرغ بوفور در اختیار مردم باشد و میانگین قیمت همچنان از میانگین کشوری پایین تر باشد و حتما به قیمت مصوب برسد.

وی با اشاره به تشکیل کمیته ای متشکل از سازمان جهاد کشاورزی، دفتر امور اقتصادی و سازمان صمت گفت: این کمیته از امروز شرایط بازار و قیمت را رصد می کنند و در صورت نیاز مداخله خواهد داشت.

فرخی در خصوص قیمت گوشت مرغ منجمد بیان کرد: با توجه به خرید مناسب صورت گرفته در ماه‌های گذشته ذخایر خوبی در استان وجود دارد و مقرر است که توزیع این نوع گوشت آغاز و سهمیه ابلاغی به استان نیز ترمیم شود.

وی افزود: به نظر می‌رسد که در چند روز آینده شاهد نزدیک شدن قیمت گوشت مرغ تازه به قیمت مصوب باشیم، کما اینکه از روز چهارشنبه هفته گذشته تاکنون قیمت مرغ حدود هزار تا 1500 تومان کاهش یافته است.

فرخی با بیان اینکه میزان توزیع نهاده در کاهش جوجه‌ریزی تاثیر گذاشته است، گفت: توزیع نهاده با مشکلات زیادی مواجه است و مرغداران برای تامین نهاده ها متحمل هزینه های زیاد می‌شوند، ضمن اینکه فرآیند تامین نهاده با سختی انجام می‌گیرد و شرایط سخت مرغداران، قیمت تمام شده را افزایش داده است.


دسته بندی

کارشناس روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها