Portal_background_image

نماينده ولي فقيه در استان و استاندار مركزي با صدور پيامي مردم را به حفظ عرصه هاي طبيعي دعوت كردند

آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان و زمانی قمی استاندار مرکزی با صدور پیامی مشترک به مناسبت آغاز هفته منابع طبیعی، مردم را به مشارکت به حفظ، حراست، اصلاح و احیای مراتع و عرصه های طبیعی استان دعوت کردند.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی و محمود زمانی قمی در این پیام  تاکید کرده اند: تغییرهای اقلیم، تخریب سرزمین، کمبود آب شیرین و نبود تکافوی تولیدهای کشاورزی برای تامین نیاز بشر و انقراض شمار زیادی از موجودات زنده موضوعاتی هستند که نه تنها کشور ما بلکه اندیشمندان جامعه جهانی را به فکر برون رفت از این مشکلات واداشته است. نگرانی از وضعیت آینده منابع طبیعی کشور و عواقب دست درازی نابخردانه ی آدمی در اندوخته های طبیعی، امروز دیگر صرفاً دغدغه ی روشنفکران و اندیشمندان حوزه منابع طبیعی نیست بلکه توجه به منابع طبیعی حتی در نشست های متعدد جهانی نیز در سرلوحه فعالیتها قراردارد . بر اساس همین واقعیتهای عینی است که رهبر معظم، آگاه و دلسوز میهن عزیزمان می فرماید«فرهنگ منابع طبیعی به معارف عمومی تبدیل شود».
در ادامه این پیام آمده است: هفته منابع طبیعی (15-21سفندماه) علاوه بر اینکه حفاظت از منابع طبیعی تجدید شونده (جنگلها، مراتع و...) را به ما یادآوری می کند ما را به مشارکت در اجرای برنامه های حفاظت از این منابع دعوت می کند کما اینکه مشارکت مردم در شعار امسال هفته منابع طبیعی با عنوان «مدیریت جامع منابع طبیعی با مشارکت مردم» نمونه برجسته ای است از اینکه چکونه می توان با مشارکت در جهت تحقق شعار اصلی توسعه پایدار برای نسلهای آینده میراثی ماندگار باقی گذارد.
پیام می افزاید: 15 اسفند ماه که به عنوان روز درختکاری از آن یاد می شود و رهبر معظم انقلاب نیز از پیشگامان این سنت حسنه است یادآور این نکته نیز هست که کاشت نهال تنها یکی از راههای حفاظت از منابع طبیعی می باشد. مشارکت و همفکری مردم در اجرایی نمودن پروژه های منابع طبیعی از جمله پیشگیری، اطفا حریق و آتش سوزی در مراتع، جلوگیری از تخریب و تبدیل مراتع توسط سودجویان و زمین خواران با اطلاع رسانی به یگان حفاظت منابع طبیعی از طریق تلفن رایگان 1504 و همچنین  مشارکت مردم  در اصلاح و احیا مراتع استان با جلب نظر متخصصین، کارشناسان و مسئولین امر کمک خواهد نمود تا بتوانیم در مقابل بلایای طبیعی از جمله سیل، خشکسالی و ریزگردها آسیب نبینیم.پس در هفته منابع طبیعی و روز درختکاری پیمان ببندیم که در حفاظت از منابع طبیعی این ثروت ارزشمند الهی بکوشیم و در راه گسترش این منابع تلاش نمائیم. باشد که نسلهای آینده از ما به عنوان امانتداران خوبی یاد نمایند.
گفتنی است 15 تا 21 اسفند ماه به عنوان هفته منابع طبیعی نامگذاری شده است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها