Portal_background_image

استاندار مركزي : مردم بايد نقش خود را در اداره امور جامعه تثبيت كنند

زمانی قمی استاندار مرکزی در نخستین نشست ستاد دهه فجر استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: مردم باید در همه ابعاد اداره جامعه حضور و نقش داشته باشند و این نقش را تثبیت کنند.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد:  امام راحل بر نقش مردم در تمامی ابعاد نظام تاکید ویژه ای داشت و امروز نیز رسالت تک تک مسئولان و فرهیختگان جامعه این است که بستر مشارکت پررنگ مردمی را در تمامی زمینه ها از برنامه های دهه فجر گرفته تا انتخابات و سایر امور به طور واقعی مهیا کنند.        

زمانی قمی خاطرنشان کرد: باید با رفتار و عملکرد خود نشان دهیم که نقش مردم در تصمیم سازی ها تشریفاتی نیست و تمامی اراده و انرژی دولتمردان بر این است که این نقش تثبیت و پررنگ تر شود.

استاندار مرکزی بیان کرد: حضور مردم در رفراندم جمهوری اسلامی، تشکیل مجلس شورای اسلامی و انتخابات ریاست جمهوری ناشی از یک اعتقاد عمیق بود در متن  دینی که امام خمینی(ره) آن را به صحنه و عرصه آورد .

زمانی قمی ضمن تاکید بر هدف های متعالی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: انقلاب اسلامی به پیروزی رسیده است تا جامعه را از رذائلی که بشریت از آن رنج می برد آرام آرام پاک کند و یک جامعه مطهر و دوست داشتنی را طراحی کند.

استاندار مرکزی ضمن اشاره به ایام الله دهه فجر که یادآور ورود حضرت امام خمینی(ره) است، گفت: علاوه بر مرور این روزهای با ارزش، باید مراقب باشیم تا جامعه اسلامی به سمت آلودگی هایی  که مورد پسند انقلاب اسلامی نیست، نرود.

وی با بیان اینکه الگوی دینی می تواند جامعه را اداره کند، گفت: دشمنان هر اندازه از فضائل فاصله بگیریم، کوتاهی ما را به حساب دین می نویسند، بنابراین مسئولیت سنگینی بر عهده ماست و باید با جدیت از ارزش های انقلاب اسلامی مراقبت کنیم.

استاندار مرکزی همچنین به انتخابات اسفندماه سال جاری اشاره کرد و گفت: مجموعه دولت به عنوان مجری باید اثبات کند که مجری و اجرا کننده انتخابات هستند و مدیران و فرمانداران باید اثبات کنند که در این امر مهم بی طرف هستند.

زمانی قمی با بیان اینکه در عرصه انتخابات همه باید به وظایف خود عمل کنند، گفت: هرگز اجازه نمی دهیم که رای و اراده مردم خدشه دار شود و با حساسیت و مراقبت های لازم صیانت از انتخابات را پیش رو خواهیم داشت.

حسن بیگی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری نیز در این نشست گفت: برنامه های دهه فجر باید تاثیرگذار و مردمی باشد و همانطور که سال گذشته جزء استان های برتر کشور معرفی شده این، امسال نیز باید با رویه مناسب بهترین و با کیفیت ترین برنامه ها عرضه شود.    
شکرالله حسن بیگی افزود: ایام الله دهه فجر بهترین فرصت برای معرفی انقلاب اسلامی و تاریخچه آن به جوانان است.
وی توضیح داد: یکی از خصوصیات مهم انقلاب اسلامی مردم سالاری دینی است که باید زمینه های آن به بهترین شکل برای دو انتخابات مهم در هفتم اسفند مهیا شود.       
وی عنوان کرد: باید خدمات دولت به بهترین شکل در ایام الله دهه فجر برای مردم بازگو شود و برنامه ریزی ها به گونه ای باشد که راهپیمایی باشکوه در سراسر استان در روز 22 بهمن برگزار شود                .
حسن بیگی کمیته های 25 گانه ستاد انتخابات استان مرکزی را قرائت کرد و گفت: این کمیته ها باید کیفیت بربرگزاری انتخابات را ملاک عمل قرار دهند و فرمانداران نیز در شهرستان ها با حساسیت کمیته های فعال و تاثیرگذاری را تشکیل دهند.

گفتنی است حجت الاسلام هاشمی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان نیز در این نشست سخنانی را بیان کرد.

 معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها