Portal_background_image

استاندار مطرح كرد: مردم ايران اسلامي در برابر دشمن مشترك متحد هستند

آقازاده استاندار مرکزی در آئین گرامیداشت یوم الله سیزدهم آبان در اراک ،گفت: همه احزاب ، گروه ها و مردم ایران اسلامی در برابر دشمن مشترک متحد هستند.

آقازاده استاندار مرکزی با گرامیداشت یوم الله 13 آبان و هفته بسیج دانش آموزی اظهار کرد: یاد و خاطره همه شهیدان دانش آموز و 36 هزار شهید دانش آموزی که در دروان انقلاب اسلامی و در جنگ تحمیلی  جنگیدند و  به فیض شهادت نائل آمدند گرامی می داریم،  قطعاً روح همه شهیدان دانش آموز و شهیدان انقلاب اسلامی از حضور آگاهانه و انگیزه والای شما برای انقلابی گری شاد و سربلند است.

استاندار مرکزی گفت:  تاریخ روابط ایران و آمریکا در 80 سال گذشته تاریخی  با رمز و راز و فراز و نشیب های فراوان بوده است.

وی افزود:  بعد از تاسیس رژیم پهلوی توسط انگلیس ها  تا پایان پهلوی اول حضور رسمی آمریکا در ایران شروع و دخالت های رسمی آمریکا در ایران بعد از جنگ جهانی دوم   آغاز شد و با همین دخالت ها پهلوی دوم را آمریکائی ها سرکار آوردند و تا سال 1357  بعد از سی هفت سال سلطنت،  سه بار با غرش مردم ایران رژیم پهلوی تا آستانه سقوط پیش رفت ولی آمریکا مانع از رسیدن مردم ایران به نتیجه مطلوب شد.

آقازاده تصریح کرد: در سال 57 با رهبری حکیمانه، داهیانه، مردمی و انقلابی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران سرانجام  مردم توانستند  رژیم پهلوی را سرنگون کنند و برای تاریخ معاصر جهان یک پیروزی بزرگ را صرف کنند.

وی افزود: در قرن بیستم، انقلاب اسلامی ایران جزو سه رویداد بزرگ تاریخی این قرن بود، مردمی با دست خالی، جوانانی با قلبی آکنده از ایمان  و  با رهبری فقیهی عالی قدر توانستند یک قدرت اهریمنی بزرگ را به شکست بکشانند و  این بزرگترین معجزه قرن بیستم بود.

استاندار مرکزی ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی آمریکا با همه توان درصدد شکست انقلاب اسلامی برآمد و لانه جاسوسی او که به نام سفارت آمریکا در ایران  و مرکز این دسیسه ها بود در 13 آبان 58  توسط دانشجویان و دانش آموزان انقلابی در سالروز کشتار دانش آموزان توسط رژیم پهلوی  تسخیر شد که این هم یکی دیگر از معجزات انقلاب بود.

آقازاده ابراز کرد:  به فرمایش امام راحل این انقلاب یعنی تسخیر لانه جاسوسی بزرگتر از انقلاب اول بود و نشان از فهم و شعور بالای سیاسی مردم ایران  داشت که این بار با تابلوی دانش آموزان و دانشجویان پیرو خط امام (ره) این اتفاق بزرگ  رخ داد.

استاندار مرکزی ابراز کرد: بعد از این تصمیم آمریکا برای سرنگونی این  رژیم انقلابی  تلاش  می کرد، کما اینکه این دسیسه ها و فتنه ها  به جنگ تحمیلی که همه دنیا  به صدام کمک می کردند و  این جنگ  از جمهوری اسلامی 220 هزار شهید و بیش از یک میلیون نفر ایثارگر و جانباز تقدیم انقلاب کرد،  منجر شد.

وی افزود:  اما مشاهده کردیم همانگونه که امام  راحل گفت این جنگ در عزم و اراده مردم  خللی ایجاد  نکرد بلکه مردم ایران را به مانند فولاد آبدیده کرد و این  نشان دهنده انقلابی بودن در طول زمان است که  آن را شاهد بودیم.

آقازاده بیان کرد:  بعد از جنگ هم آمریکا در تحریم ها و تهاجم فرهنگی هدفش جوانان و دانش آموزان کشور بود  که خوشبختانه  نتوانست خللی را ایجادکند درست است ضربه زد ، خسارت وارد کرد و در تحقق  آرمانها  زمان را به تاخیر انداخت ولی در عزم و اراده ما تاثیری نداشت.

استاندار مرکزی گفت:  امسال بعد از چهار دهه فراز و نشیب های انقلاب اسلامی ما شاهداین هستیم هر زمان بحث دشمن مشترک پیش می آید همه احزاب ، گروه ها، جوانان، سالمندان و همه مردم ایران اسلامی متحد هستند .

وی گفت: پیام ما امروز به آمریکا این است اگر تا صد سال دیگر و اگر تا چهار نسل آینده این کشور بخواهید هر زمان و هر مکان خطائی کنید و کوچکترین چشم زخمی به انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی داشته باشید این مردم و جوانان ما تا صدها سال آینده جواب آمریکا را با مرگ بر آمریکا پاسخ خواهند داد.

آقازاده گفت:  امروز شاهد بدعهدی و کارشکنی های آمریکا درخصوص قراردادی که امضا کرده و  متعهد به انجام آن می باشد، هستیم  و این موضوعی است که  برای ملت ما در این چهل سال  ثابت شده بود اما  این اقدام باعث شد برای کشورهایی که به آمریکا اعتماد داشتند روشن شود که آمریکا اعتمادی و اطمینانی به حرف و  امضای خود ندارد.

وی خاطر نشان کرد:  برجام  با تلاش همه نیروهای کشور به انجام رسیده و توانسته در دو سال گذشته دروازه های خوبی را بگشاید اما اگر برجام باشد یا  نباشد  پیروزی ملت ایران در این است که قراردادی  با کشورهای بزرگ بسته شد و اینها بعد از دو سال شاهد بد عهدی آمریکا بودند  و این پیروزی برای ملت ایران است.

 

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها