Portal_background_image

استاندار مركزي: مردم اسير سياه‌نمايي‌ها نشوند

استاندار مرکزی در دیدار عمومی با مردم روستای جفتان بخش مرکزی رودبار شهرستان تفرش گفت: مردم خودشان باید نسبت به فرد مورد نظرشان برای نمایندگی مجلس شناخت و آگاهی پیدا کنند و اسیر تخریب و سیاه نمایی افراد و کسانی که خواهان ناکارآمد نشان دادن دولت هستند، نشوند.

سیدعلی آقازاده به انتخابات مجلس یازدهم در دوم اسفندماه سال جاری اشاره کرد و افزود: مردم بدانند کسی که فقط شعار می دهد یا به فکر تخریب دولت یا یک نهاد است، به دنبال اهداف دیگریست و منافع مردم اصلا مدنظر او نیست. به هیچ عنوان اجازه نمی دهم کسی با تخریب و سیاه نمایی و صرف هزینه های هنگفت کرسی مجلس شورای اسلامی را تصاحب کند و حتما با اینگونه افراد برخورد می شود.

آقازاده با اشاره به مشکلات مطرح شده از سوی مردم این روستا، اظهار کرد: ما نسبت به نحوه مصرف آب کشاورزی واقعا حساس هستیم و سعی داریم در این مناطق که اکثر مردم آن تنها منبع درآمدشان از کشاورزی و دامداری است، آب مورد نیازشان را تامین کنیم.

وی با بیان اینکه اعتبار آبرسانی در این مناطق در حدود 400 میلیارد تومان پیش بینی شده است، افزود: خوشبختانه تامین بخشی از آب شرب این منطقه انجام شده است و بخش باقی مانده نیز در آینده به پایان می رسد.

وی در ادامه گفت: در خصوص قنات های این روستا هم باید فکری شود و عملیات بهسازی و لایروبی حداقل یکی از این قنات ها برای تامین آب مورد نیاز روستا انجام شود. این عملیات در حدود 200 میلیون تومان هزینه دارد که امیدواریم با کمک های دولتی و خود مردم به نتیجه برسد.

استاندار مرکزی به مشکلات راه ها و جاده های روستاهای این بخش اشاره کرد و افزود: ما در خصوص راه های منطقه ای اعتبارات بسیار محدودی داریم و برای نگهداری همین راه های موجود هم با مشکل مواجهیم.

وی بر لزوم اشتغالزایی و افزایش مشاغل پایدار در مناطق روستایی تاکید کرد و گفت: در دهه فجر امسال بیش از 50 پروژه در شهرستان تفرش افتتاح خواهد شد که می تواند برای حدود 60 نفر اشتغالزایی کند. هر چقدر در مناطق روستایی مشاغلی بیشتری ایجاد شوند، دولت و مردم بیشتر منتفع می شوند و سرمایه گذاری در حوزه های تولیدی هم به نسبت گذشته افزایش پیدا می کند.

آقازاده با بیان اینکه 265 واحد مسکونی در شهرستان تفرش در حال بازسازی هستند، گفت: از این تعداد 136 واحد بهسازی می شوند که مجموع این عملیات ها در حدود 25 میلیارد تومان هزینه خواهد داشت. 2128 تن سیمان رایگان هم از طرف دولت به شهرستان تفرش اختصاص داده شده است که می تواند در راستای تقویت عمران شهرستان به کار گرفته شود.

 فرماندار تفرش نیز با بیان اینکه افزایش سطح رفاه مردم و بهبود کیفیت زندگی آنها در دستور کار مجموعه شهرستان قرار دارد، گفت: متاسفانه علیرغم اینکه تسهیلات خوبی برای اشتغال روستایی در نظر گرفته شده است، اما تعداد متقاضیان این بخش بسیار کم است و با توجه به شرایط آسان ارائه این تسهیلات تعداد متقاضیان باید بیشتر از این باشد.

وی با تاکید بر اینکه امسال بیشترین اعتبارات شهرستان به حوزه راه ها اختصاص داده شده است، بیان کرد: علیرغم محدودیت های اعتباری که با آن مواجه هستیم، سعی داریم مشکلات مردم را در این زمینه هم برطرف کنیم و عملیات آسفالت ریزی راه روستای فلوجرد را هم در آینده نهایی کنیم.

 استاندار مرکزی با حضور در این منطقه طرح هادی روستای جفتان را با اعتباری بالغ بر 300 میلیون تومان افتتاح کرد. اعتبارات این طرح از منابع استانی و ملی تامین شده است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها