Portal_background_image

استاندارتاكيد كرد: مردمي بودن مهمترين ويژگي نهاد روحانيت است/ نقش موثر روحانيون درايجاد اميد در جامعه

زمانی قمی در همایش طلایه‌داران تبلیغ استان مرکزی که با حضور مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی کشور در محل سالن اجتماعات اداره کل تبلیغات اسلامی استان برگزار شد، گفت: مردمی بودن مهمترین ویژگی نهاد روحانیت است

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: علما و روحانیون محل رجوع مردم هستند و از بطن مردم بودن برجسته ترین ویژگی نهاد روحانیت  است.

زمانی قمی افزود: پراکنش امید در کشور ، عبور از مشکلات و تقویت روحیه مردم نسبت به انقلاب اسلامی و دین مبین اسلام از موارد مهمی است که روحانیون می تواند در تحقق آن نقش مهمی ایفا کند.

وی ادامه داد: جامعه تشییع با رهبری روحانیت و حوزه خیمه ای را برپا کرده اند که باید اقتصادش برتر و امیدش افزون تر از نظام های دیگر باشد تا بتوان برای جمهوری اسلامی و تشییع مظلوم جذب و جلب داشته باشیم و بگوئیم دین می تواند جامعه را اداره کند.

زمانی قمی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی در همه زمینه ها اقدامات و دستاوردهای خوبی داشته است، گفت: مطالبات مردم در جامعه باید با امکانات و مقدورات دولت متناسب باشد و نباید اجازه خلق مطالبات خارج از تمکن دولت داده شود.

وی افزود: باید در نظر گرفت کشور ما دارای فرصت ها و منابع بسیاری است ولی این منابع محدود هستند و همیشه با امکانات محدود نیز می توان بر بخشی از مشکلات فائق شد .

استاندار مرکزی با اشاره به فرارسیدن ایام محرم، گفت: بعضی از اتفاقات و رخدادها از قبیل قمه زنی صحنه های مناسبی برای تشییع و نهضت کربلا نیستند و فرهنگ اصیل اسلام را نمایندگی نمی کنند .

وی افزود : در این راستا باید طبق فرمان رهبر معظم انقلاب عمل کنیم و مدیریت ارشد استان نیز بعنوان مسئول امنیت استان تذکرات و تاکیدات خود را ابلاغ کرده است.

زمانی قمی استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: بی تحرکی در اقتصاد ، بیکاری و گرفتاریهایی که در این ساحت وجود دارد بعنوان مهمترین مشکل کشور مطرح است و همه ارکان کشور و در راس آن مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارند.

استاندار مرکزی با اشاره به ویژگی های استان مرکزی در زمینه کشاورزی و صنعت ،ابراز کرد: این استان روزانه 16 میلیون لیتر بنزین مصرفی ایران را تولید می کند و هاب صنایع فلزی و شیمائی است و در زمینه کشاورزی نیز استانی است که نیازهای استانهای دیگر به ویژه در زمینه گندم را تامین می کند.

 زمانی قمی گفت: صنایع استان مرکزی در جنگ تحریمی دچار صدمات فراوانی شدند بویژه در زمیه نوسازی صنایع که این صنایع به سمت فرسودگی پیش رفتند و وقتی صنعتی با تکنولوژی روز مطابقت ندارد دچار مشکلات می شود.

وی ادامه داد: نبود بازار فروش برای تولیدات واحد های تولیدی و صنعتی استان و در نتیجه عدم وصول اقساط وام ها از جمله مواردی بود که باعث ایجاد رکود در جامعه شد.

زمانی قمی گفت: غلبه بر این شرایط نیازمند انتخاب راه و متحد شدن در جهت انجام آن بود که این مسیر سیاستهای اقتصاد مقاومتی  که بر مبنای نگاه دقیق به ظرفیتهای درون کشور و با تکیه بر استعداد های درون و غافل نشدن از هر فرصتی که در اختیار جمهوری اسلامی قرار می گیرد ، معرفی شد.

استاندار مرکزی گفت : استان مرکزی به عنوان چهارمین قطب صنعت کشور دارای واحدهای تولیدی بزرگ و همچنین کوچک و متوسط است که حل مشکلات هر یک از این بخشها نیاز به نسخه ای واحد دارد .

وی ادامه داد: تاکید مقام معظم رهبری بر فعالسازی واحد های کوچک و متوسط است زیرا 40درصد اشتغال کشور به این واحدها وابسته است که در استان مرکزی نیز بررسی مسائل ومشکلات این واحد و تلاش در جهت فع آنها در دستور کار قرار گرفته است.

استاندار مرکزی گفت:  از آنجا صنایع کوچک و متوسط به صنایع بزرگ وابسته هستند و در استان مرکزی  80 درصد صادرات توسط 20 واحد بزرگ تامین می شود، از صنایع مادر استان نیز نمی توان غافل شد.

زمانی قمی گت: در استان مرکزی علائم تحرک اقتصادی مشهود است بطوریکه این استان در سالجاری 302 میلیون دلار صادرات و  136 میلیون دلار واردات داشته است که 90درصد واردات مربوط به تامین مواد اولیه تولید محصول است .

وی ادامه داد: در صورتیکه 136 میلیون دلار واردات کالای نهایی باشد، اقتصاد استان توانسته نیاز واردات را تامین و 166 میلیون دلار نیز به خزانه بفرستد و ارز آوری کند و این نشان دهنده تراز مثبت تجاری است که به دلیل ماهیت استان رخ داده است.

زمانی قمی با اشاره به سرمایه گذاری های جدیدی که در استان در حال انجام است، گفت: آغاز عملیات اجرایی این سرمایه گذاری ها باعث ورود تکنولوژی و ایجاد اشتعال تدریجی خواهد شد.

حجت الاسلام احمدی مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی کشور نیز گفت: راهپیمایی اربعین حسینی(ع) سرمایه ای ارزشی و معنوی است که به رویدادی فراملیتی تبدیل شده است.

وی افزود: راهپیمایی اربعین حسینی(ع) نمادی برای جهان اسلام هستند و در این میان وحدت مسلمانان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی کشور ادامه داد: اجتماع عظیم مسلمانان در عراق در اربعیت حسینی در هیچ کجای جهان در طول تاریخ سابقه نداشته است و سال گذشتهشماری از اقلیت های مذهبی نیز متقاضی شرکت در این آیین بودند.
مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی کشور بیان کرد: مسلمانان و عاشقان امام حسین(ع) به خصوص در ایران اسلامی با وجود شرایط نامناسب امنیتی در کشور عراق، آیین راهپیمایی اربعین را به بهترین شیوه ممکن برگزار کردند.

 وی اضافه کرد: در اربعین حسینی سال 90، بیش از ۹۸هزار زائر از ایران اسلامی به کربلای معلی مشرف شدند که این تعداد در سال های ۹۱بعد به ترتیب به ۴۰۰هزار، یک میلیون، یک میلیون و ۶۰۰هزار و حدود 2 میلیون زائر افزایش یافت و پیش بینی می شود در اربعین امسال زائران حسینی در عراق به 2 میلیون و 500 هزار نفر افزایش یابد. 

حجت الاسلام احمدی بیان کرد: فعالیت ها و خدماتی که در ایران و عراق به زائران حسینی(ع) ارایه می شود، جنبه مردمی دارد و دولت دخالتی در این زمینه نمی کند که این مهم عشق و علاقه مردم ایران به اهل بیت(ع) را نشان می دهد.

 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها