Portal_background_image

مرحله نخست شهرك خودرويي كلانشهر اراك بهره برداري شد/ استاندار: تكميل طرح هاي نيمه تمام اولويت مهم دستگاه هاي اجرايي است

آقازاده استاندار مرکزی در آیین بهره برداری از مرحله نخست شهرک خودرویی کلانشهر اراک، گفت: تکمیل طرح های نیمه تمام عمرانی و اقتصادی در استان باید به عنوان اولویت اصلی دستگاه های اجرایی، شهرداری و شوراهای اسلامی شهر دنبال شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  دستگاه های اجرایی باید از همه ظرفیت ها و بنیه اقتصادی موجود در راستای تکمیل طرح های عمرانی نیمه تمام استفاده کنند. 

وی ادامه داد: طرح های عمرانی و اقتصادی که به بهره برداری می رسد حاصل برنامه ریزی و تلاش های شبانه روزی مدیران، شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی در دوره های گذشته است که امروز بر افتخارات دولت افزوده شده و مردم از مزایای آن ها بهره مند می شوند. 

استاندار مرکزی اظهار داشت: مسئولان، مدیران دستگاه های اجرایی، شهرداران و شوراهای اسلامی شهر و روستا در شرایط کنونی نیز باید علاوه بر تکمیل طرح های نیمه تمام دوره های گذشته با برنامه ریزی و نیازسنجی منطقی و کارشناسی ساخت طرح های عمرانی جدید را در دستور کار قرار دهند. 

وی بیان کرد: ظرفیت انجام طرح های عمرانی متعددی در استان مرکزی و به خصوص شهر اراک وجود دارد که باید از سوی اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار اراک به صورت اولویت بندی اجرایی شود. 

آقازاده یادآوری کرد: اجرایی طرح 55 متری و همچنین محور اراک به فرودگاه در کمربندی شمالی از مهمترین طرح های مورد نیاز اراک است که باید اجرایی شوند. 

وی گفت: پشتیبانی و حمایت از سرمایه گذاران گام نخست اجرای طرح های عمرانی و اقتصادی است که باید در بدنه دستگاه های اجرایی مورد توجه قرار گیرد. 

استاندار مرکزی اضافه کرد: طبیعت سرمایه گذاری رسیدن به سود منطقی و شرعی است و این مهم نباید نگاه مسئولان را به سرمایه گذاران تغییر دهد بلکه باید با مشارکت سازنده از وجود سرمایه گذاران در اجرای طرح های مختلف عمرانی و اقتصادی استفاده شود. 

وی تاکید کرد: حمایت از شهرداری و شوراهای اسلامی شهر و روستا از برنامه هاتی استانداری مرکزی است که تاکنون این مهم به همگان ثابت شده است. 

آقازاده اضافه کرد: ساخت شهرک خودرو اراک از طرح های برجسته است و دستگاه های نظارتی و مسئولان باید تمام تلاش خود را در راستای حفظ کاربردی و جلوگیری از وجود اصناف غیر خودرویی در این شهرک به کار گیرند. 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی نیز در این آیین گفت:ساخت شهرک خودرو در اراک از مصوبات کارگروه کاهش آلودگی این شهر است و مراحل دیگر این طرح باید در اسرع وقت عملیاتی شود. 

زندیه وکیلی افزود: انتقال مشاغل آلاینده و فضاگیر در خیابان ها و معابر اصلی به این شهرک خودرویی، علاوه بر کاهش آلودگی هوا در کلانشهر اراک در کاهش هدر رفت انرژی و وقت مردم نیز نقش مهمی دارد. 

وی اظهار داشت: همکاری شهرداری با سرمایه گذاران در ساخت طرح های عمرانی باید تداوم داشته باشد چرا که در مرحله نخست شهرک خودرویی اراک شهرداری این شهر بدون هیچ سرمایه گذاری بیش از هزار میلیارد ریال اعتبار برداشت کرده است. 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی یادآوری کرد: ساخت شهرک صنوف ساختمانی با هدف جمع آوری مشاغل مرتبط با ساختمان نیز از برنامه های شهری اراک است و زمین این مهم نیز جانمایی شده است. 

 در این آیین شهردار اراک و مدیرعامل شرکت انبوه سازان آرمان ساز مرکزی نیز سخنانی را بیان نمودند.

یادآور می گردد طرح شهرک خودرویی اراک با مشارکت 70 درصدی شرکت آرمان ساز و 30 درصدی شهرداری اراک از سال 1392 در زمینی به مساحت 21 هکتار در کمربندی شمالی در مجاورت ستاد فرماندهی انتظامی استان مرکزی آغاز شد .

امروز پس از بهره برداری از مرحله نخست شهرک خودرویی اراک ،  عملیات اجرایی فاز دوم این شهرک نیز با حضور استاندار مرکزی و جمعی از مسئولان آغاز شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها