Portal_background_image

با حضور استاندار؛ مراسم بزرگداشت آيت الله هاشمي شاهرودي برگزار شد

با حضور آقازاده استاندار مرکزی، حضرت آیت اله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان، جمعی از مسئولان و اقشار مختلف مردم مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی شاهرودی در مسجد سیدهای اراک برگزار شد.

 آیت الله  دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: اگر امروز قوه قضائیه از اقتدار و قدرت فزاینده ای برخوردار است در نتیجه تلاش ها و زحمات شبانه روزی همه مسئولان پیشین این قوه به خصوص مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی است. 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی از مجاهدان خدوم اسلام و اهل بیت در عراق و ایران بود و در این راه سه برادر ایشان نیز به درجه رفیع شهادت رسیدند. 

وی افزود: مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در تمام سنگرهایی که حضور داشتند منشاء برکات بسیاری بودند و سیره این مجاهد نستوه باید الگوی رفتاری مسئولان قرار گیرد. 

آیت الله دری نجف آبادی بیان کرد: نظم و انضباط مهمترین شاخصه مرحوم آیت الله شاهرودی در قوه قضائیه بود و بخش مهمی از قانون مجازات اسلامی و فقه جزای اسلامی در زمان ریاست ایشان در قوه قضائیه تدوین شد. 

وی ولایتمداری، دین مداری، خداباوری، توجه به حقوق مظلومان و مستضعفان را از دیگر ویژگی های مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی عنوان کرد. 

امام جمعه اراک در بخش دیگری از سخنانش گفت: امام راحل با انقلاب اسلامی عزت، استقلال و سربلندی را برای ملت ایران به ارمغان آوردند و کفران این نعمت های بزرگ خیانت به خود شهدا، مجاهدت های امام راحل و مقام معظم رهبری است. 

وی ادامه داد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی امکان ساخت و تولید کوچکترین تسلیحات نظامی در کشور وجود نداشت اما امروز به برکت مجاهدت های شهدای گرانسنگ و هدایت های حکیمانه امام راحل و رهبری، ایران از بزرگترین تولید کنندگان تجهیزات نظام است. 

وی بیان کرد: ملت ایران باید همواره ایثارگری های شهدا و مجاهدت های امام راحل و مقام معظم رهبری را در نظر داشته باشند و نباید با اقدامات و تفکرهای سطحی و بی اساس آب در آسیاب دشمن بریزند. 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها