Portal_background_image

مدیر کل روابط عمومی استانداری از برگزاری مراسم روز خبرنگار خبرداد

مصطفی عرب در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی استانداری،گفت: مراسم روز خبرنگار در روز شنبه هفدهم مرداد ماه سالجاری برگزار خواهد شد.

مصطفی عرب مدیر کل روابط عمومی استانداری با بیان اهمیت  روزخبرنگار در عرصه ارتباطات و اطلاع رسانی و جایگاه رفیع حرفه خبرنگاری پاسداشت این روز را وظیفه همگان برشمرد و گفت: مراسم گرامیداشت روز خبرنگار با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و با حضور استاندار مرکزی و نماینده ولی فقیه در استان در روز شنبه  17 مرداد ماه سالجاری برگزار خواهد شد.

مدیر کل روابط عمومی استانداری بر مشارکت خبرنگاران، نهادهای مدنی و اصناف این حوزه در برگزاری مراسم روز خبرنگار و همچنین پیگیری مطالبات و مشکلات این قشر تاکید کرد و افزود: امسال نیز با این عزیزان رایزنی های لازم انجام شده و خواهد شد تا مراسمی در خور شأن و جایگاه آنها برگزار نمائیم.

وی با بیان اینکه تجلیل از پیشکسوتان عرصه قلم و رسانه باید در دستور کار قرار گیرد، تصریح کرد: باید از تجربیات پیشکسوتان این عرصه  بهره گرفت و آئین هایی برای تجلیل و تقدیر از آنها برگزار نمود.

مدیرکل روابط عمومی استانداری درخواست کرد: مدیران دستگاههای اجرایی استان با برگزاری مراسمی در شان خبرنگاران مرتبط نقش و وظیفه خود در تکریم و حمایت از این قشر زحمت کش و موثر در جامعه را بخوبی ایفاء نمایند و فرمانداران نیز در شهرستانها نسبت به برگزاری مراسم روز خبرنگار اقدام کنند.

دبیر شورای اطلاع رسانی استانداری با تاکید بر اینکه باید قدر تلاشگران این عرصه را دانست، افزود: همه باید تلاش کنند تا با رفع موانع و مشکلات، راه را برای ادامه حرکت آنها که همانا اطلاع رسانی، آگاهی بخشی، فرهنگ سازی و در نهایت پیشرفت و توسعه جامعه است باز نمایند.

مدیر کل روابط عمومی استانداری به بخشی از مهمترین مشکلات خبرنگاران اشاره کرد و گفت: نداشتن امنیت شغلی، مسکن ، بیمه و تشکلهای صنفی از جمله مشکلات خبرنگاران است که باید مورد پیگیری قرار گیرد.

مصطفی عرب با اشاره به فقدان نهاد صنفی برای خبرنگاران، روزنامه نگاران و مطبوعات، تصریح کرد: امید است با راه اندازی خانه مطبوعات بتوان مسائل  و مشکلات و مطالبات این صنف را بهتر دید و آنها را مرتفع نمود .

دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی های استان با تاکید بر ارتباط موثر و هدفمند بین روابط عمومی ها و نشریات، پیشنهاد کرد: میز مشترک کاری بین این دو مجموعه که مهمترین هدف مشترک آنها بحث اطلاع رسانی است، تشکیل شود.

وی خاطر نشان کرد: روابط عمومی ها باید تعامل موثر و بیشتری با نشریات و خبرنگاران داشته باشند و مطالبات معوق آنها را پیگیری و پرداخت نمایند.

مصطفی عرب بر امر آموزش و توانمندسازی در رسانه ها تاکید کرد و گفت:  باید در جهت ارتقای توان علمی و تخصصی خبرنگاران  و روزنامه نگاران و نهایتاً  ارتقای کیفیت نشریات استان در حوزه های تخصصی دوره های آموزشی برگزار شود.

مدیر کل روابط عمومی استاندری در پایان خاطر نشان کرد: 17 مرداد ماه به پاسداشت شهید محمود صارمی بعنوان روز خبرنگار نامگذاری شده که وجه نامگذاري سالروز شهادت يك خبرنگار به عنوان «روز خبرنگار» نه تنها يادآور جايگاه پاسداشت فرهنگ ايثار و شهادت در فرهنگ كشورمان است بلكه مي‌تواند به برخي از مشخصه‌هاي مشترك بين شهيد و خبرنگار از جمله خلوص و شجاعت نيز اشاره‌اي داشته باشد.

گفتنی است استفاده از نقطه نظرات خبرنگاران و رسانه ها و تقدیر از نشریات برتر در سال 1393 از جمله برنامه های پیش بینی شده برای این مراسم است.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها