Portal_background_image

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری: مراسم گرامیداشت روز خبرنگار چهارشنبه برگزار خواهد شد

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری صبح امروز طی گفتگویی با پایگاه اطلاع رسانی استانداری،گفت: مراسم گرامیداشت روز خبرنگار چهارشنبه این هفته برگزار خواهد شد.

مصطفی عرب اظهار کرد: 17 مرداد به پاسداشت شهید محمود صارمی بعنوان روز خبرنگار نامگذاری شده و همه ساله این روز گرامی داشته می شود و در این استان نیز حسب دستور استاندار مرکزی مقرر شده امسال این مراسم به شکل مطلوبی برگزار گردد.

وی با بیان اهمیت این روز در عرصه ارتباطات و اطلاع رسانی، افزود: به دلیل نقش و جایگاه رفیع حرفه خبرنگاری باید این روز  به خوبی پاس داشته شود و همه دستگاهها می بایست نقش و وظیفه خود در تکریم و حمایت از این قشر زحمت کش و موثر در جامعه را بخوبی ایفاء نمایند.

مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری با یادآوری مسائل و مشکلات حرفه خبرنگاری و رسالت خطیر آنها، افزود: خبرنگاران از جمله افرادی هستند که با تحمل مسایل و مشکلات و همچنین زحمات فراوان، کمترین سود و بهره عایدشان می شود و مهمترین انگیزه حضور و فعالیت آنها در این عرصه، عشق و علاقه ایشان به این حرفه می باشد.

وی با تاکید بر اینکه باید قدر تلاشگران این عرصه را دانست، افزود: همه باید تلاش کنند تا با رفع موانع و مشکلات، راه را برای ادامه حرکت آنها که همانا اطلاع رسانی، آگاهی بخشی، فرهنگ سازی و در نهایت پیشرفت و توسعه جامعه است باز نمایند.

مصطفی عرب درخصوص برگزاری مراسم روز خبرنگار اظهار کرد: از حدود یکماه پیش برنامه ریزی های لازم برای برگزاری مطلوب این مراسم آغاز شده است و امسال این مراسم را با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان وهمچنین مساعدت و همراهی مطلوب روابط عمومی شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند در محل سالن اجتماعات این شرکت واقع در شهر مهاجران برگزار خواهیم نمود.

وی یکی از مهمترین دلایل انتخاب شرکت مذکور برای همکاری جهت برگزاری این برنامه را توجه به نامگداری سال با عنوان"اقتصاد و فرهنگ،با عزم ملی و مدیریت جهادی" از سوی رهبر معظم انقلاب ذکر کرد و افزود: توسعه کشور منوط به تعامل موثر و همکاری مداوم بخشهای اقتصادی و حوزه های فرهنگی است و انتظار از بخشهای اقتصادی و صنعتی استان این است که در راستای مسئولیتهای اجتماعی، رسالت خود در عرصه فرهنگی و اجتماعی را بخوبی ایفاء نمایند که در این رابطه حضور و اعلام آمادگی شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند در برگزاری این مراسم جای تقدیر و تشکر فراوان دارد و امید است که این امر نوید بخش همکاری و تعامل موثر این دو بخش یعنی اقتصاد و فرهنگ، در همه عرصه ها باشد.

ایشان با بیان اینکه برنامه های مختلفی برای این مراسم پیش بینی شده است، عنوان کرد: بازدید از پالایشگاه، تهیه و قرائت بیانیه با محوریت خبرنگاران،سخنرانی تعدادی از خبرنگاران، رونمایی از پورتال جامع مطبوعات مرکزی،اجرای برنامه های هنری و شاد،استفاده از بیانات استاندار مرکزی، تقدیم لوح یادبود و هدایا به خبرنگاران و تجلیل از خبرنگاران پیشکسوت از مهمترین محورهای این مراسم می باشد.

دبیر شورای اطلاع رسانی استانداری در خصوص تعداد حاضرین در این مراسم نیز گفت: حدود 350 خبرنگار از بخشهای مختلف شامل هفته نامه ها و روزنامه های استان،نمایندگی روزنامه های سراسری، خبرگزاریها، پایگاههای اطلاع رسانی و خبرنگاران صدا و سیما در این مراسم حضور خواهند داشت و شروع مراسم ساعت 20 روز چهارشنبه (15 مرداد) خواهد بود.

وی همچنین افزود: تمهیدات لازم برای ایاب و ذهاب خبرنگاران اندیشیده شده و بر این اساس یک ساعت قبل از شروع مراسم وسایل حمل و نقل از جلوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آماده انتقال این عزیزان خواهد بود که همه این موارد بصورت کامل و دقیق تر اطلاع رسانی خواهد شد.

مصطفی عرب در پایان با بیان اینکه برخی از دستگاهها وشهرستانها نیز برنامه هایی را در این خصوص پیش بینی کرده اند، یادآور شد:  امیدواریم بتوانیم با هماهنگی لازم و با تجلیل از مقام ارزشمند این قشر زحمت کش و خدوم جامعه، حداقل بخشی از زحمات و خدمات ایشان را پاس بداریم.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها