Portal_background_image

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات استانداری مرکزی همکاری مردم در طرح سرشماری نفوس و مسکن در شهرهای مختلف استان را مطلوب ارزیابی کرد.

 مسعود اخوان‌ملایری ظهر امروز در جمع خبرنگاران در حاشیه بازدید از نحوه اجرای طرح سرشماری نفوس و مسکن شهرستان زرندیه اظهار داشت: خوشبختانه از زمان اجرای طرح سرشماری نفوس و مسکن تاکنون روند همکاری مردم با آمارگیران سرشماری نفوس و مسکن در شهرهای مختلف رضایت‌بخش بوده و این طرح با کیفیت خوبی در استان در حال اجراست.

وی با بیان اینکه در اجرای این طرح بالغ بر دو هزار نفر مشارکت دارند، تصریح کرد: از این تعداد یک هزار نفر ماموران آمارگیری و مابقی کارشناس و عوامل فنی هستند.
مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات استانداری مرکزی تاکید کرد: برای اجرای هر چه بهتر و مطلوب‌تر این طرح می‌طلبد که خانواده‌ها نهایت همکاری را با ماموران داشته باشند و برای سهولت کار مدارک مورد نیاز را قبل از مراجعه مامور به درب منازل آماده نگاه دارند.
اخوان‌ملایری با بیان اینکه یک ‌هزار و ۱۱۶ حوزه بر روی نقشه استان مرکزی برای سرشماری نفوس و مسکن ۹۰ تعریف شده است، ادامه داد: در این سرشماری چهار فرم پرسشنامه اطلاعات جغرافیایی و مسکن، فرم اصلی خانوار، اطلاعات موسسه‌ای و جمعی و خانوارهای روستایی طراحی شده است و خانواده باید به سوالات این فرم‌ها به درستی پاسخ دهند.
وی بیان داشت: سرشماری نفوس و مسکن مبنایی برای پایش دقیق اطلاعات استان‌ها و توسعه عدالت اجتماعی که فواید ارزشمندی برای کشور به همراه دارد.
به گفته وی سرشماری نفوس و مسکن در استان مرکزی همزمان با سایر مناطق کشور از دوم تا ۲۲ آبان‌ماه جاری انجام می‌شود و نیروهای میدانی این سرشماری در سه نوبت آموزش‌های لازم را فرا گرفته‌اند.
 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها