Portal_background_image

استاندار: مديريت هدفمند و استفاده صحيح از منابع زمينه ساز رونق اقتصادي است

زمانی قمی استاندار مرکزی در پنجاه و چهارمین نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که در شرکت کشت و صنعت زرین خوشه اراک برگزار شد، گفت: مدیریت هدفمند و استفاده صحیح از منابع زمینه ساز رونق اقتصادی است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: شرکت کشت و صنعت زرین خوشه اراک از نمونه های موفقی است که در چهار سال اخیر در سایه مدیریت هدفمند توانسته به موفقیتهای خوبی دست یابد که افزایش تولید گله  از یک هزار و 100 راس به 2 هزار و 700 راس  از جمله آن است .

استاندار مرکزی تصریح کرد: هوشمندی در پیشبرد برنامه ها و انعطاف پذیری راهبردها موجب شده که این شرکت معوقه بانکی نداشته باشد و همچنین ظرفیت تولیدی خود را تا 2 برابر افزایش دهد ضمن اینکه توانایی ازدیاد گله تا پنج هزار راس برای این شرکت دور از تصور نیست .

وی افزود: موفقیت های این شرکت نشان می دهد که  با مدیریت خوب و استفاده درست از منابع  می توان در شرایط نامناسب اقتصادی هم رشد و رونق را در واحدهای تولیدی شاهد بود.

زمانی قمی  طرح توسعه شرکت زرین خوشه را ضروری دانست وافزود: دستگاهها و بانکها بخصوص بانک کشاورزی باید در اجرای این طرح همکاری لازم را داشته باشند .

استاندار مرکزی گفت: مجموعه های تولیدی در بخش کشاورزی باید تسهیلات را با پایین ترین نرخ دریافت کنند و برای عملیاتی شدن این مهم با مجموعه کلان کشور هماهنگی لازم به عمل خواهد آمد.  

استاندار مرکزی ابراز کرد: جهاد کشاورزی طرح عرضه مستقیم شیر را طراحی و به استانهای دیگر معر فی کرد که اجرای این طرح 300 شغل ایجاد کرده است .

زمانی قمی ادامه داد: اجرای این طرح ضمن ایجاد اشتغال باعث شکسته شدن انحصار و کم شدن درصدی از فشارهای مالی بر روی تولید کنندگان شد و از طرح های خوبی بود.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری نیز گفت: از 167 هزار و 500 راس دام شیری در این استان روزانه 850 تن شیر تولید و در 51 ایستگاه جمع آوری می شود.

 نعمتی افزود: ظرفیت تولید شرکت کشت و صنعت زرین خوشه با سرمایه گذاری بانک سپه به 2 برابر افزایش یافته و روزانه در این شرکت 20 تا 22 تن شیر، تولید و روانه بازار مصرف می شود.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت زرین خوشه مجتمع اقتصادی کمیته امداد استان مرکزی گفت: این شرکت از الگوهای موفق اقتصاد مقاومتی است که موفق شده، ظرف چهار سال اخیر تولید روزانه شیر را از 13 تن در روز به 45 تن افزایش دهد.

مشیدی افزود: افزایش ظرفیت تولید در این مجتمع با استفاده از الگو آبیاری نوین از400 به 700 هکتار افزایش یافته و تولید شیر نیز از پنج هزار تن به 14 هزار تن در سال قابل افزایش است.

وی اظهار کرد: این شرکت با استفاده از ظرفیت و توانمندی موجود موفق شده از سال 92 تا کنون این مجموعه را در بخش های مختلف و تولیدات به 2 برابر افزایش دهد.

گفتنی است کلیات طرح توسعه شرکت کشت و صنعت زرین خوشه اراک در نشست ستاد مقاومتی استان مرکزی تصویب شد.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها