Portal_background_image

استاندار: مديريت منابع راهبردي موثر در رونق واحدهاي توليدي است/ ضرورت تامين ملزومات پروژه هاي استان از صنايع داخلي

آقازاده استاندار مرکزی در بازدید از شرکت ماشین سازی اراک، گفت: مدیریت منابع راهبردی موثر در رونق واحدهای تولیدی است لذا واحدهای تولیدی باید منابع داخلی خود را به صورت کارشناسی و منطقی مدیریت نمایند و تا آنجا که امکان دارد از دریافت تسهیلات پرهیز کنند.

 آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: تسهیلات بانکی سم مهلکی برای صنایع هستند، تسهیلات دریافتی شرکت هپکو در حدود ٢٠٠ میلیارد تومان است، اما مطالبات بانک ها امروز بواسطه جرایم دیرکرد به هزار میلیارد تومان رسیده است و نباید بگذاریم دیگر صنایع بزرگ و حیاتی استان  نیز درگیر این سم مهلک شوند.

وی بیان کرد: ماشین سازی اراک امروز دارای سه هزار نفر پرسنل است و خوشخبتانه هیج گونه معوقات کارگری و پرسنلی ندارد، مسلما پرداخت سالانه ١٢٠ میلیارد تومان هزینه های جاری در شرکت بسیار دشوار است، اما باید در جهت حمایت و رونق شرکت حرکت کرد تا ظرفیت واقعی شرکت به فعلیت برسد.

استاندار مرکزی ابراز کرد: با وجود مشکلات بسیاری که در صنایع استان وجود دارد، شرکت ماشین سازی همچنان عملکرد قابل قبولی در گذر از بحران داشته است.

وی با بیان اینکه  حضور مسئولان استان در واحدهای صنعتی نشانگر حمایت از صنایع است، ادامه داد: ماشین سازی محور صنعتی شدن استان مرکزی است، احداث ماشین سازی در اراک نقطه عطف استقرار صنایع در استان مرکزی بوده است و حمایت از این صنایع وظیفه ماست. این حمایت باید در عمل نشان داده شود تا صنایع بتوانند با هم افزایی در جهت رونق استان حرکت کنند.

آقازاده با تاکید بر اینکه مدیران وشهرداران باید ملزومات و احتیاجات پروژه های استان را از تولیدات و ظرفیت های صنایع استان تامین کنند، گفت: این امر به همه دستگاه ها و شهرداریهای استان ابلاغ خواهد شد و اجرای آن نیز مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

استاندار مرکزی بیان کرد: امروز برخی از استان ها حتی اجازه خروج قراضه های خود از استان را نمی دهند، استان مرکزی با وجود این واحدهای صنعتی بزرگ نسبت به این ظرفیت بی توجه است و احتیاجات آن از استان های دیکر تامین می شود که این رویه باید اصلاح شود.

وی ابراز کرد: همه نقاط ایران خانه ماست، اما اولویت ها در سازندگی استان است، امروز تولیدات شرکت ماشین سازی به کشورهای مختلف صادر می شود و باید اولویت پروژه های فعال، استفاده از امکانات موجود در استان باشد.

آقازاده با اشاره به اینکه  قطعا پیگیر مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی و اعتبار ٥٠ میلیارد تومانی برای ماشین سازی خواهیم بود، گفت: این امر یک مصوبه ملی است، صنایع کشور و استان مرکزی امروز درگیری مشترکی در قالب نقدینگی دارند، اما به نظر می رسد هرچقدر تسهیلات در نظر گرفته شود، همچنان مشکلات باقیست، براین اساس باید منابع مالی مدیریت شود.

مدیرعامل ماشین سازی اراک نیز در این آیین گفت: 2 هزار و 300 نفر به صورت مستقیم در این واحد تولیدی مشغول به کار هستند.            

 صفری افزود: ماشین سازی اراک ظرفیت های ارزشمندی در تولید، ساخت کارخانه و مشارکت در طرح های عمرانی دارد اما بسیاری از دستگاه های اجرایی و به خصوص شهرداری های استان، آگاهی چندانی از توانمندی های این واحد صنعتی ندارند. 

وی ادامه داد: با وجود تنگناهای موجود در سفارش کار، براساس انجام تکلیف و وظیفه اجتماعی نمی توان نیروهای مازاد را بازخرید و یا تعدیل کرد، بنابراین از دستگاه های دولتی و خدماتی انتظار می رود با واگذاری طرح های عمرانی خود، ماشین سازی را در حفظ و حتی افزایش نیروی انسانی، یاری کنند. 

وی بیان کرد: 50 میلیارد تومان تسهیلات در کارگروه اقتصاد مقاومتی کشور برای ماشین سازی اراک مصوب شد اما تا کنون دریافت آن محقق نشده است.

صفری افزود: در صورت دریافت این تسهیلات و تامین سرمایه در گردش، می توان تولیدات شرکت را به 2 برابر افزایش داد. 

وی یادآوری کرد: شرایط کار و فعالیت برای واحدهای تولیدی کشور در عراق، سوریه، افغانستان و کشورهای حوزه خلیج فارس فراهم است.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها