Portal_background_image

استاندار مركزي: مديران اجرايي بهانه دست منتقدان مغرض ندهند

استاندار مرکزی روز چهارشنبه در نشست شورای توسعه مدیریت و بیست و سومین جشنواره استانی شهید رجایی و تجلیل از دستگاه‌های برتر استان گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی این استان همه تلاش خود را برای خدمت مطلوب به مردم به کار گرفته و بهانه به دست منتقدان مغرض ندهند.

سید «علی آقازاده»  افزود: همه مدیران باید در مقابل انتقادهای سازنده و دلسوزانه پاسخگو باشند، اما برخی انتقادها که فقط مغرضانه است، ارزش پاسخگویی ندارد.

وی بیان کرد: منتقدان دلسوز، شرایط و محدودیت‌ها را می‌بینند و در کنار انتقاد سازنده خود پیشنهاد و راهکارهای مناسب نیز ارایه می‌دهند، مردم به خوبی تفاوت بین نقد دلسوزانه و مغرضانه را می‌دانند.

استاندار مرکزی ادامه داد: عده‌ای دیواری کوتاه‌تر از دولت پیدا نمی‌کنند و هرآنچه فریاد دارند بر سر دولت می‌زنند اما همه مدیران تلاش خود را برای کاهش مشکلات مردم به کار گرفته‌اند.

آقازاده اظهار داشت: روزها و ماه‌های سختی بر دولت و دستگاه‌های اجرایی می‌گذرد و انتظار است در این شرایط همه دست به دست هم دهند تا مشکلات یکی پس از دیگری حل شود.

وی تصریح کرد: دوران سختی به طور قطع گذر می‌شود، همه در یک کشتی قرار دارند و هر فردی که بخواهد با این کشتی سلامت عبور کند باید دست دیگران را نیز بگیرد.

استاندار مرکزی افزود:  جشنواره شهید رجایی چندین سال است که برگزار می‌شود و برگزاری این جشنواره به معنای نادیده گرفتن زحمات سایر دستگاه‌ها نیست.

آقازاده بیان کرد: تلاش دستگاه‌هایی که در این جشنواره رتبه برتر را کسب کرده‌اند جای تقدیر دارد و دستگاه‌هایی که تلاش کمتری دارند باید در فرصت باقی مانده از عمر دولت همه تلاش خود را برای خدمتگذاری به کار گیرند و نظارت بر عملکرد دستگاه‌ها باید مضاعف شود.

ارزیابی ۵۰ دستگاه اجرایی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: در جشنواره شهید رجایی، ۵۰ دستگاه ارزیابی شدند که پنج دستگاه اجرایی بر اساس گروه بندی اعلام شده به عنوان دستگاه‌های برتر و ۲ دستگاه که بیشترین میزان رشد امتیاز ۲ ساله را در بین دستگاه‌های اجرایی کسب کردند نیز حائز تقدیر شده‌اند.

«رقیه یادگاری» افزود: ارزیابی دستگاه‌های اجرایی بر اساس شاخص عمومی در ۶ محور و ۲۸ شاخص برای هر دستگاه که در مجموع یک‌هزار و ۴۰۰ شاخص عمومی را شامل شده است و شاخص اختصاصی با ۱۵۶ محور و ۷۶۰ شاخص ارزیابی انجام شده است.

وی بیان کرد: ارزیابی دستگاه‌های اجرایی در پنج گروه صورت گرفته، که در گروه آموزشی و پرورشی و فرهنگ، اداره کل فنی و حرفه‌ای، در گروه تولیدی و خدماتی، سازمان جهاد کشاورزی و دامپزشکی، در گروه زیربنایی و توسعه زیرساخت، شرکت آب و فاضلاب، در گروه سلامت و رفاه اجتماعی، اداره کل بیمه سلامت و در گروه عمومی و قضایی، اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی رتبه‌های برتر را از آن خود کردند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی ادامه داد: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و منابع طبیعی استان مرکزی نیز بیشترین رشد امتیاز را در ۲ ساله گذشته به دست آوردند.

یادگاری اضافه کرد: اداره کل راه‌ و شهرسازی به دلیل توسعه زیرساخت‌ها و راه‌های روستایی، اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مداری به دلیل توسعه زیرساخت‌های آموزشی و شرکت شهرک‌های صنعتی به دلیل رونق تولید، دستگاه‌هایی هستندکه بر حسب مقتضیات استان مرکزی و با در نظر گرفتن موضوعات و محورهای فعالیت‌ها، اقدام‌های برجسته داشته‌اند.

وی عنوان کرد: همچنین در این جشنواره دانشگاه علوم پزشکی اراک به دلیل خدمات مطلوب در امر مبارزه با ویروس کرونا حائز قدردانی ویژه شده است.

در پایان این نشست از دستگاه‌های برتر بیست و سومین جشنواره استانی شهید رجایی استان مرکزی با اهدای لوح و جایزه تقدیر به عمل آمد.


دسته بندی

کارشناس روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها