Portal_background_image

مدبرکل دفتر آمار و اطلاعات استانداری مرکزی گفت: هر مامور سرشماری استان در طرح سرشماری نفوس و مسکن امسال سرشماری 400 خانوار را بر عهده دارد

مسعود اخوان گفت : سرشماری نفوس و مسکن از دوم آبان ماه به صورت رسمی در سراسر کشور به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.
وی با بیان اینکه نخستین سرشماری کشور در سال ۱۳۳۵ به اجرا در آمده است، تصریح کرد: سرشماری نفوس و مسکن تاکنون به فاصله هر ۱۰ سال یک‌بار به اجرا در می‌آمد که آخرین سرشماری به فاصله هر ۱۰ سال یکبار مربوط به سال۱۳۸۵ بوده است.
 

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات استانداری مرکزی گفت: بر اساس مصوبه هیئت وزیران با توجه به نقش آمار و اطلاعات در برنامه‌ریزی‌های کلان کشور طول زمان آمارگیری از ۱۰ سال یک بار به هر پنج سال یک‌بار کاهش یافت که باید گفت سرشماری نفوس و مسکن ۹۰، نخستین سرشماری است که به فاصله هر پنج سال یک بار اجرا خواهد شد.
اخوان با اشاره به نقش و اهمیت سرشماری نفوس و مسکن بیان داشت: نیاز کشور به داشتن آمار و اطلاعات تازه و جدید با توجه به اینکه کشور در مسیر توسعه قرار گرفته است یکی از مهم‌ترین دلایل اجرای طرح سرشماری نفوس و مسکن است.
وی ادامه داد: یکی دیگر از دلایل سرشماری اجرای توسعه عدالت اجتماعی در استان‌های مختلف کشور است.
مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات استانداری مرکزی با بیان اینکه از سال ۸۸ اجرای سرشماری ۹۰ به استان‌ها ابلاغ شد، گفت: استان‌ها در نخستین گام اجرای این طرح اقدام به تهیه نقشه به هنگام کردند که در این راستا نقشه به هنگام و به روز توسط دفتر آمار و اطلاعات استانداری مرکزی زیر نظر معاونت برنامه‌ریزی تهیه شد و در آن وضعیت ۳۲ شهر، ۱۲ شهرستان، یک هزار ۶۳۴ آبادی و دو هزار و۲۰۰ نقطه فرعی استان مشخص شد.
اخوان اظهار کرد: یک‌هزار و ۱۱۶ حوزه بر روی نقشه استان مرکزی برای سرشماری نفوس و مسکن ۹۰ تعریف شده است.
وی با بیان اینکه یک‌هزار و ۸۸۱ نیروی انسانی مسئولیت طرح سرشماری را بر عهده دارند، خاطر نشان ساخت: جمع نیروهای ستادی سرشماری نفوس و مسکن آبان‌ماه امسال استان ۹۵ نفر است.
به گفته وی در این سرشماری چهار فرم پرسشنامه اطلاعات جغرافیایی و مسکن، فرم اصلی خانوار، اطلاعات موسسه‌ای و جمعی و خانوارهای روستایی طراحی شده است.
مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات استانداری مرکزی با تاکید بر اینکه هر آمارگیر موظف است هنگام مراجعه به منازل کارت شناسایی معتبر خود را نشان دهد از خانواده ها خواست با توجه به حجم کار زیاد پرسشگران و محدودیت زمانی با آمادگی مدارک شناسایی خانوار در محل دسترس، نهایت همکاری را با آمار گیران داشته باشند.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها