Portal_background_image

استاندار مركزي؛ مدارس و دانشگاه‌هاي استان مركزي تا اول مهرماه غيرحضوري برگزار مي‌شود

استاندار مرکزی روز پنجشنبه در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا استان گفت: تمامی مدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه ۳۳ شهر استان به علت شیوع ویروس کرونا تا اول مهرماه به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

سیدعلی آقازاده  مرکزی افزود: در بخش‌های روستایی تصمیم بازگشایی مدارس برعهده کمیته سه نفره متشکل از فرماندار، رئیس آموزش و پرورش و شبکه بهداشت هر شهرستان است.

وی اظهار داشت: قبل از آغاز سال تحصیلی جدید، نشستی در استان برگزار و برای چگونگی بازگشایی مدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه تصمیم‌گیری خواهد شد تا نگرانی خانواده‌ها کمتر شود.

استاندار مرکزی گفت: استان مرکزی نیز مانند سایر استان‌ها تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا است و از آن عدول نمی‌کند.

آقازاده افزود: برای برگزاری کلاس‌های برخط لازم امکانات آموزشی فراهم باشد که این مهم در همه نقاط استان امکان پذیر نیست و باید برای آن تصمیم‌گیری شود.

وی اظهار داشت: در روستاها و مناطق کم جمعیت که از لحاظ ویروس کرونا پاکتر هستند، تصمیم بازگشایی مدارس با ستاد سه نفره شهرستانی است.

استاندار مرکزی گفت: مسئولان به این مهم توجه داشته باشند که برگزار نشدن مدارس در آینده سبب ترک تحصیل دانش آموزان می‌شود که باید به این واقعیت نیز توجه داشت.

آقازاده افزود: توان کادر درمان در ۶ ماه اخیر به حداقل رسیده و برخی از آنان نتوانسته‌اند به مرخصی بروند و انگیزه لازم برای کار را ادامه را ندارند بنابراین باید شرایط به گونه‌ای فراهم شود تا بار سیستم درمان مضاعف نشود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی اراک گفت: طبق نظر وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا در مناطق با وضعیت قرمز و نارنجی آموزش دانش آموزان مجازی و اگر زیرساخت‌های بهداشتی و در مناطق سفید فراهم بود، کلاس‌ها به صورت حضوری خواهد بود.

دکتر محمد جمالیان افزود: در بازرسی از آموزشگاه‌های اراک برخی واحدهای آموزشی شرایط بهداشتی مناسبی ندارند و این امر سبب ایجاد نگرانی در خانواده‌ها است.

وی اظهار داشت: زیرساخت‌های لازم بهداشتی در همه مدارس فراهم نیست و والدین از رعایت نشدن فاصله اجتماعی در مدارس، دغدغه جدی دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی اراک گفت: تاکنون پیش بینی‌ها در خصوص کووید ۱۹ منطبق با واقعیت‌ها نیست و تمام ویروس‌ها در فصل سرد سال حالت تهاجمی می‌گیرند که با عث افزایش چشمگیر بستری مبتلایان خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: شرایط امروز جامعه در زمان شیوع ویروس کرونا سخت و پیچیده است بنابراین باید برای آن مدیریت سخت اعمال شود چراکه شاید سال‌های متمادی با این بیماری درگیر بودیم.

بهروز اکرمی افزود: بنابراین لازم است زندگی با کووید ۱۹ به همه سنین جامعه از کودک، بزگسال و سالمند آموزش داده شود تا کمترین آسیب به وجود آید.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: اصراری به بر تشکیل کلاس دانش آموزان به شکل حضوری نیست و باید خانوادها از حضور فرزندان خود در مدارس با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اطمینان داشته باشند.

شهریار فولادوند افزود: آموزش و پرورش بیش از ۵۰ تا ۶۰ وضعیت متناسب با جمعیت دانش آموزی را دسته بندی کرده است.

وی اظهار داشت: اولویت حفظ سلامت دانش آموزان است اما تشکیل نشدن کلاس ها باعث می‌شود تا ۸۰ درصد کارکرد مدارس از بین برود که اتفاقات آموزشی پس از کرونا نگران کننده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: شیوع کرونا در جهان باعث شده تا ۹ درصد دانش آموزان ترک تحصیل کنند و ۲۰ درصد دانش آموزان نیز به شبکه های مجازی آموزشی دسترسی نداشته باشند.

فولادوند افزود: جامعه آموزشی نگران تقابل خانواده‌ها در بازگشایی مدارس است که این ممکن وجود دارد با بازگشایی مدارس خانواده‌ها اجازه ندهند فرزندانشان به مدرسه بروند.

شیوع ویروس کرونا که برای نخستین بار ۲۴ آذر ۱۳۹۸ در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد و به‌تدریج به سایر کشورهای دنیا سرایت کرد، اکنون  بسیاری از کشورها را با بحران سلامتی شهروندانشان و مشکلات فراوان به خصوص در زمینه اقتصادی روبه‌رو کرده است.

به علت ناشناخته بودن این ویروس و نیز راه‌های موثر مقابله با آن، نحوه مواجهه کشورها با آن در بیشتر کشورها تابع شرایط خاصی بود؛ برخی کشورها حتی غربی‌ها ابتدا این ویروس را دست‌کم گرفتند و بعد از افزایش شمار تلفات و گسترش میزان همه‌گیری آن، اعمال محدودیت ها از جمله قرنطینه‌های مقطعی و محلی را در دستور کار قرار دادند.

بسیاری از کشورها از جمله آمریکا، ایتالیا، انگلیس و دیگر کشورهای غربی دچار بحران های جدی شدند و میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در این کشورها و نیز ابتلا نشان دهنده وضعیت زیرساخت های بهداشتی و درمانی آنها قلمداد شد.


دسته بندی

کارشناس روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها