Portal_background_image

استاندار : محو بي سوادي نيازمند عزم ملي و مشاركت گسترده اجتماعي است

زمانی قمی استاندار مرکزی در پیامی به مناسبت سالروز تاسیس نهضت سواد آموزی (هفتم دیماه)، گفت: محوبی سوادی به مدد عزم ملی و مشارکت گسترده اجتماعی و نیز نقش آفرینی همه دستگاه ها و نهادهایی که در پیشرفت کشور سهیم اند، میسر است.

زمانی قمی استاندار مرکزی در این پیام آورده است: معمارکبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) در هفتم دی‌ماه سال 1358، با درک داهیانه از ضرورت های زندگی کمال گرا و سعادتمند، همزمان با توجه به نهادسازی در مقوله تربیت، نهاد رفیعی را نیز برای پاسخگویی به نیاز اساسی جامعه، یعنی سوادآموزی پایه گذاردند و مسئولیت خطیر تلاش برای محو بیسوادی را برعهده یکایک مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قراردادند.

وی بیان کرده است: تشکیل نهضت سواد آموزی تحولی بزرگ در کشور ما پدید آورد که حاصل آن ارتقای نرخ باسوادی افراد 10 تا 49 سال  از 48/8 درصد در سال 1355 به میزان 94 درصد در حال حاضر است . نتیجه ای که نشان می دهد علی رغم موفقیت های فراوان در این عرصه همچنان تا رسیدن به نقطه مطلوب نیازمند حرکت هستیم.

استاندار مرکزی تصریح کرده است: بی شک تحقق این ضرورت مهم که همواره مورد تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز قرار داشته است، به مدد عزم ملی و مشارکت گسترده اجتماعی و نیز نقش آفرینی همه دستگاه ها و نهادهایی که در پیشرفت کشور سهیم اند، میسر است.

وی ادامه داده است: در حال حاضر استان مرکزی با نرخ سواد 97 درصد در افراد 10 تا 49 سال توانسته در زمینه محو بی سوادی گام‌های موثری بردارد که امید است با مشارکت همه جانبه مردم و مسوولان زمینه شتاب بخشی به برنامه های نهضت سواد آموزی بعنوان یک فرصت مناسب برای یادگیری فراهم شود و هر چه زودتر شاهد محو بی سوادی در استان باشیم.

زمانی قمی خاطر نشان کرده است: اینجانب ضمن گرامیداشت سالروز تأسیس نهضت سوادآموزی از تمام دست‌اندرکاران عرصه سوادآموزی استان که با جان و دل در این راه مقدس تلاش کرده‌اند صمیمانه قدردانی نموده و توفیق روزافزون این عزیزان را در جهت نیل به اهداف عالی نظام جمهوری اسلامی ایران از خداوند منان خواستارم.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها