Portal_background_image

معاون سياسي استاندار: محور دستيابي به توسعه بهره گيري از ظرفيت نخبگان است

حقیقی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در نشست شواری ائتلاف برای توسعه استان مرکزی، گفت: محور دستیابی به توسعه پایدار تکیه بر دانش و استفاده هدفمند از ظرفیت افراد نخبه و با تجربه در حوزه تصمیم سازی و اجرا است.

حقیقی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی اظهار کرد:  تکیه بر دانش جمعی و مشارکت جویی همه تجارب در روند تصمیم گیری استان موضوع مهمی است که باید تقویت شود.

وی بیان کرد: شورای ائتلاف توسعه با هدف نهادینه کردن مشارکت نخبگان و دستیابی به تجارب ارزشمند فعالیت دارد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی ادامه داد: هیات اندیشه ورز در سه بخش شامل عمران شهری و روستایی، صنعت و کشاورزی و سیاسی، امنیتی و اجتماعی در استان ظرف یک هفته آینده تشکیل شود.

حقیقی افزود: هیات اندیشه ورز استان با همکاری شماری از استادان دانشگاه در حوزه آسیب های اجتماعی و نشاط اجتماعی تشکیل شده است.

وی اظهار داشت: خانه احزاب استان از ماه گذشته آماده بهره برداری شده و با آغاز به کار آن بخش مهمی از موضوعات در این مجموعه قابل پیگیری است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی در بخش دیگری از سخنانش گفت: حفظ منافع کشور و امنیت ملی از مولفه های مهم است که همه باید به آن توجه جدی داشته باشند.
حقیقی افزود: آمریکا و استکبار جهانی ثابت کرده اند که حرکت های مغرضانه علیه کشور دارند و باید هوشیار بود.

وی تصریح کرد: مطالبات مردم در مسائل اقتصادی مورد توجه مسئولان است و از هر تلاشی برای ساماندهی معضلات دریغ نمی شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری  نیز در این نشست گفت: پیشبرد اهداف توسعه محور استان در راستای شورای ائتلاف توسعه نیازمند تقویت اتاق های فکر با هیات اندیشه ورز است و می طلبد که دیدگاه های برجسته علمی و فرهنگی در روند امور دخیل شود.

فرخی افزود: استفاده از ظرفیت افراد صاحب نظر در تصمیم گیری ها، کارایی امور و برنامه های غنی را برای استان رقم می زند.

دبیر شورای ائتلاف برای توسعه استان  نیز گفت: تشکیل سه کمیته کشاورزی، صنعت و سرمایه گذاری زیر نظر معاون استاندار از نیازهای ضروری این شورا است.

آنجفی بیان کرد: بانک اطلاعات از افراد صاحب نظر و فرهیخته استان وجود دارد که در صورت برنامه ریزی موثر در بهره گیری از توان این سرمایه های انسانی می توان آهنگ توسعه استان را تندتر کرد.

گفتنی است این نشست به دستور استاندار مرکزی در راستای بهره یگری از نظرات شورای ائتلاف استان برای تبیین  و تدوین سند چشم انداز توسعه استان و شهرستان ها تشکیل شده است.در این نشست فرمانداران شهرستان های مختلف نیز  دیدگاه ها و نظرات  خود را مطرح کردند.

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها