Portal_background_image

محمد رضا عاشوری:هدفمندي يارانه ها ماهي 250 ميليارد ريال صرفه جويي در استان مركزي دارد

معاون برنامه ريزي استانداري گفت: هدفمندي يارانه ها موجب 250 ميليارد ريال صرفه جويي در هر ماه، در بخش هاي مختلف اين استان شده است.

محمد رضا عاشوری روز یكشنبه در نشست شواری آموزش و پرورش استان در اراك افزود: از زمان اجرای این طرح تاكنون، در هر ماه 700 میلیارد ریال یارانه نقدی به حساب سرپرستان خانوار این استان واریز شده است.
وی بیان كرد: طرح هدفمندی یارانه ها یكی از طرح های بسیار بزرگ است كه در دولت دهم به بار نشست و توفیقات خوبی را تاكنون شاهد بوده است.
معاون برنامه ریزی استانداری مركزی در خصوص سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نیز اظهار كرد: این سند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و بر روی آن چندین سال كار كارشناسی و مطالعه صورت گرفته است.
عاشوری اظهار كرد: نگاه ویژه ای به بحث هوشمند سازی مدارس شده و در این راستا همه دستگاه های اجرایی باید تلاش خود را به كار گیرند تا این مهم هر چه سریعتر محقق شود.
وی تاكید كرد: دستگاه های اجرایی بزرگتر كه دارای اعتبارات بیشتری هستند باید در بحث هوشمند سازی مدارس بیشتر تلاش كنند.
معاون برنامه ریزی استانداری مركزی اضافه كرد: با توجه به اینكه مقرر شده یكهزار و 500 مدرسه این استان تا پایان سال تحصیلی 91-90 هوشمند سازی شوند و تنها تاكنون یكصد مدرسه هوشمند سازی شده، در این راستا از برنامه بسیار عقب هستیم و حركت در این مسیر باید شتاب و سرعت بیشتری به خود گیرد.
مدیر كل آموزش و پرورش استان مركزی نیز در این نشست گفت: سند بنیادین آموزش و پرورش پنج سال در شورای عالی انقلاب فرهنگی مورد توجه و بحث بود تا به تصویب رسید و این سند یكی از مهمترین رویدادهای فرهنگی است.
سیف الله كریم زاده افزود: بر روی این سند چندین سال كار شبانه روزی صورت گرفته و امید است با اجرای آن شاهد توفیقات بسیار گسترده در بخشهای مختلف آموزش و پرورش باشیم.
وی بیان كرد: نظام شش، سه، سه، از سال تحصیلی آینده در كشور و این استان اجرا می شود و پس از شش سال، دوره پیش دانشگاهی حذف می شود.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها