Portal_background_image

استاندار مركزي: محرك تحول اقتصادي خمين سرمايه گذاري بخش خصوصي است

استاندار مرکزی در بازدید از صنعت پتروشیمی و بررسی موانع و مشکلات زیر ساختی آن در خمین، گفت: محرک تحول آفرینی اقتصادی در زادگاه امام راحل و توسعه صنعت خمین، مشارکت هدفمند سرمایه گذاران بخش خصوصی است که در این راستا اقدامات خوبی در این شهرستان انجام شده که با بهره برداری از این طرح ها شاهد کاهش نرخ بیکاری در خمین خواهیم بود.

آقازاده استاندار مرکزی با اشاره به اینکه  وظیفه دولتمردان حمایت از سرمایه گذاران و رفع موانع اداری برای سرمایه گذاری است، اظهار کرد: پتروشیمی خمین صنعتی خصوصی است و سرمایه گذار آن بدون استفاده از تسهیلات در خمین اقدام به سرمایه گذاری کرده لذا باید به صورت موثری حمایت شود.        

وی با اشاره بالا بودن نرخ بیکاری شهرستان خمین، گفت: این طرح صنعتی مهم اشتغال 350 نفری دارد که به طور غیرمستقیم نیز تا سه برابرفرصت های شغلی اشاره شده کارآفرینی می کند.

استاندار مرکزی با تاکید بر اجرای تعهد تکلیفی پالایشگاه شازند برای تامین خوراک صنعت پتروشیمی خمین ، گفت: پالایشگاه شازند متعهد شده خوراک مواد اولیه صنعت پتروشیمی خمین را به میزان هفت هزار بشکه پروپیلن تامین کند اما بخشی از این تعهد به شرکت دیگری واگذار شده و این تعهد به چهار هزار بشکه کاهش یافته است.

وی اظهارکرد: صنعت پتروشیمی خمین بر اساس تامین خوراک هفت هزار بشکه پروپیلن طراحی و سرمایه گذاری شده که می طلبد وزارت نفت به تعهد خود و تامین خوراک شرکت دی آریا پلیمر خمین عمل کند.

وی افزود: زیر ساخت های اولیه برای بهره برداری از این طرح تامین می شود و امیدواریم تا اواخر امسال صنعت پتروشیمی خمین تولید آزمایشی خود را آغاز  نماید.

آقازاده در بخش دیگری از سخنانش نیز گفت: مجتمع گل و گیاه خمین با تامین زیر ساخت های لازم با استقبال سرمایه گذاران مواجه شده است.

وی اظهارکرد: واحد تولیدی بزرگ دیگر در بخش دامداری و صنعت مرغداری خمین نیز در حال اجرا است که با تامین آب مورد نیاز و اخذ مجوزهای لازم تا پایان امسال مورد بهره برداری قرار می گیرد.

استاندار مرکزی بیان کرد: این مجتمع مرغداری بزرگترین واحد پرورش طیور تخم گذار و گوشتی در سطح خاورمیانه است که توسط بخش خصوصی در حال انجام است.

آقازاده ادامه داد: این طرح با ارزش افزوده اقتصادی بالا و اشتغال پایدار با ظرفیت 2 میلیون قطعه به عنوان مرکزی برای پشتیبانی تمامی واحدهای پرورش طیور منطقه تعیین شده است.

وی افزود: با راه اندازی این مجتمع سه هزار فرصت شغلی جدید به طور مستقیم در خمین ایجاد می شود. 

وی یادآور شد: مجتمع های گردشگری و درمانی در شهرستان خمین نیز در حال راه اندازی است که همراه با ده ها طرح صنعتی دیگر بخش صنعت می تواند عامل تحول اقتصادی در زادگاه امام راحل شود.

وی گفت: شرکت فروسیلیسیوم در خمین نیز به عنوان چهارمین شرکت تولید کننده این محصول در کشور زمستان پارسال به بهره برداری رسید و با راه اندازی این واحد صنعتی 120 اشتغال مستقیم و 170 اشتغال غیر مستقیم در این شهرستان فراهم شد.

استاندار مرکزی بیان کرد: با توسعه این واحد صنعتی، صنایع وابسته در کنار آن راه‌اندازی می شود و این امر برای شرکت صرفه اقتصادی دارد و در ایجاد اشتغال جدید و توسعه اقتصادی شهرستان خمین تاثیرگذار است.

آقازاده گفت: با بهره برداری و اجرای طرح های توسعه ای اقتصادی بزرگ، خمین امسال به رونق و توسعه صنعتی دست می یابد و مهمترین معضل این شهرستان که نرخ بالای بیکاری است کاهش می یابد.

نماینده مردم خمین در خانه ملت نیز در این نشست گفت: پیگیری، مکاتبه و ملاقات با وزیر نفت برای تخصیص خوراک تعهدی صنعت پتروشیمی خمین انجام شده است. 

محمد ابراهیم رضایی افزود: سهمیه تخصیصی این صنعت نباید به واحد دیگری داده شود چرا که بر اساس خوراک مصوب شده سرمایه گذار اقدام به سرمایه گذاری و طراحی کرده است. 

سرپرست فرمانداری خمین نیز در این نشست خواستار تامین زیر ساخت ها برای توسعه صنایع خمین شد و افزود: توسعه صنعت این شهرستان در گرو تامین زیر ساخت برق و گاز است. 

طهرانی افزود: برای اجرای طرح های بزرگ صنعتی باید زیر ساخت های آب، برق و گاز در خمین تامین شود. 

وی خواستار تسریع در اجرای خط 10 اینچ گاز به شهرک صنعتی این شهرستان شد و ادامه داد:برای راه اندازی صنایع بزرگ در این خمین اجرای هر چه سریعتر این خط لوله حیاتی است. 

طهرانی گفت: پست 63 کیلو ولت ناحیه صنعتی شهید سعیدی در شهابیه، 400 کیلو ولت شهرک صنعتی خمین و 63 کیلو ولت در شهرک صنعتی خرمدشت ساخته نشده که باید این مهم هرچه زودتر عملیاتی شود.

گفتنی است در این نشست  مشکلات پیش روی اجرای این طرح از جمله تامین آب و برق و مسائل و مشکلات مربوط به شهرکهای صنعتی بررسی و در جهت رفع آنها تصمیماتی اتخاذ شد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها