Portal_background_image

مجهزترین چاپخانه دیجیتال غرب کشور در اراک با حضور استاندار بهره برداری شد

بزرگترین چاپخانه دیجیتال غرب کشور روز یکشنبه درشهرک صنعتی خیرآباد اراک  با حضور استاندار به بهره برداری رسید.
 

استاندار استان مرکزی در این آیین گفت: فرهنگ، زیربنای سایر حوزه ها است و توسعه صنعت چاپ و نشر به عنوان یکی از مولفه های مهم تحولات فرهنگی و اجتماعی در این استان اهمیت خاص دارد.

«محمدحسین مقیمی» افزود: اراک با پیشینه غنی فرهنگی نیازمند تقویت زیرساختهای چاپ و نشر و امکانات معنوی وهنری است و باید تلاش شود تا سرمایه ها به این حوزه جذب شود.

وی بیان کرد: سرمایه گذاری فرهنگی در کنار توسعه علوم انسانی و حوزه اندیشه باید درتولید ثروت و اشتغالزایی نیز پررنگ دیده شود و این چاپخانه الگوی مناسبی دراین بخش است.
 

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی نیز در این آیین گفت: بهره مندی از چاپخانه پیشرفته و با کیفیت، مطالبه جدی اصحاب رسانه و فرهنگ استان مرکزی بود و پیش از راه اندازی این چاپخانه بیشتر مطبوعات سفارشهای چاپی خود را به مناطق همجوار می بردند.

«مصطفی مشایخی» افزود: هم اینک اغلب چاپخانه های این استان به دلیل فرسودگی تجهیزات و فناوری قدیمی قادر به تامین نیازهای تخصصی چاپ و نشر نبودند.

وی عنوان کرد: 81 موافقتامه تاسیس چاپخانه دردستور کار است و 10 مجوز نقل و انتقالات ماشین آلات جدید نیز برای امکانات چاپی موجود با مجوز شورای اشتغال استان انجام شده است.

این مجموعه در زمینی به وسعت یکهزار و 500 متر مربع با آخرین امکانات و فناوری روز صنعت چاپ با سرمایه گذاری خصوصی 35 میلیارد ریال ساخته شده است.

این مجموعه دارای دو طبقه اداری با مساحت 600 متر مربع است و امکانات چاپ و نشر آن شامل تایپ، طراحی، لیتوگرافی، صفحه بندی و صحافی بندی با کیفیت بالا است.

هم اینک سه دستگاه چاپ چهاررنگ ، دو دستگاه دو رنگ و دو دستگاه تک رنگ در این مجموعه نصب و راه اندازی شده و در هر ساعت ظرفیت چاپ 500 هزار ورق وجود دارد.

یک دستگاه تیغ زن اشکال هندسی نیزبرای نخستین باردر سطح این چاپخانه نصب شده که قابلیت جعبه سازی در اندازه های مختلف و با الگوهای گوشه دار را دارد.

تجهیزات موجود چهار و دو رنگ چاپی این مجموعه توان تیراژ یک میلیونی در طول فعالیت هشت ساعته (یک شیفت) را دارد.

با بهره برداری از این چاپخانه مجهز و صنعتی برای 20 نفر فرصت شغلی جدید ایجاد شده که تا پایان امسال با راه اندازی امکانات تخصصی در چاپ برجسته و سایر بخشها، نیروی انسانی به 30 نفر افزایش می یابد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها