Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: ماموريت خطير بهزيستي در مهار آسيب هاي اجتماعي/تكريم ارباب رجوع سرلوحه كار بهزيستي قرار گيرد

زمانی قمی استاندار مرکزی در دیدار با مدیران بهزیستی استان که به مناسبت هفته بهزیستی در محل استانداری انجام شد، گفت:تدوین و اجرای راهبردهای هدفمند در مهار آسیب های اجتماعی مهمترین ماموریت بهزیستی است.

زمانی قمی استاندار مرکزی ضمن تبریک هفته بهزیستی ، اظهار کرد: بهزیستی به عنوان دستگاه تخصصی در برنامه جامع ساماندهی آسیب های اجتماعی که رهبر معظم انقلاب به آن تاکید کرده اند، نقش کلیدی و برجسته ای دارد.

وی گفت: این سازمان حمایتی با دامنه فعالیت گسترده وارث شرایط خاص در حوزه اجتماعی است و نحوه عملکرد آن بر سلامت و نشاط اجتماعی تاثیر مستقیم دارد.

زمانی قمی ابراز کرد: در صورت عدم توجه به مسائل اجتماعی می تواند به  این امر را به مسائل سیاسی و در وهله بعد به مسائل امنیتی تبدیل نماید لذا این حوزه از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه حل مسائل اجتماعی از حاد شدن آنها جلوگیری کرده و باعث ایجاد آرامش و امنیت در جامعه می شود، افزود: تلاش های نظام مند بهزیستی سبب می شود معضلات اجتماعی شدت نگیرد و عیق و ریشه دار نشود.

استاندار مرکزی بر اهمیت، منزلت و ارزش والای کار بهزیستی تاکید کرد و افزود: ماموریت های بهزیستی تخصصی و کارشناسی است و برنامه محوری و جدیت در پیشبرد راهبردها در این بخش اهمیت زیادی دارد.

وی ، اهمیت دستگاه بهزیستی را در تنوع مسئولیت عنوان کرد و افزود: سازمانی بهزیستی با مسئولیت های متعدد و متفاوت توانسته بسیار کارویژه های موثر در ترمیم معضلات اجتماعی داشته باشد.

استاندار مرکزی بر تکریم ارباب رجوع در بهزیستی تاکید کرد و گفت: نیروی انسانی این مجموعه با افرادی سروکار دارد که که بسیار حساس هستند و مطالبه مراجعان آن از جنس خاصی است و کم توجهی رنجش خاطر آنان را فراهم می آورد لذا باید در برخورد با ارباب رجوع و مددجویان بهزیستی در دوایر و ادارات این سازمان تکریم و مراعات ارباب رجوع سرلوحه کار قرار گیرد.

وی گفت: بهزیستی با وجود حجم زیادی از مشکلات پیش رو در حوزه اجتماعی، می کوشد نقش و مسئولیت خود را به نحو مطلوب اجرا کند که انجام آن کار سختی است.

استاندار مرکزی افزود: نگرش علمی و عمیق به مخاطرات اجتماعی و ترسیم نقشه راه هدفمند در اصلاح و پیشبرد امور این حوزه از موضوعات بسیار جدی در حوزه بهزیستی است.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: نهادها و تشکل های مردمی ابزاری کارآمدی برای دوایر دولتی به ویژه بهزیستی هستند و حلقه واسط خوبی بین مردم و مسئولان به شمار می روند و در حوزه ساماندهی آسیب های اجتماعی به خوبی می توانند نقش آفرینی کنند.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: مناسب سازی مبلمان شهری برای استفاده معلولین باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی نیز در جریان این دیدار گفت: بهزیستی 52 وظیفه با 152 فعالیت در بخش های جمعیت خاص و عام و مددجویان را برعهده دارد که این حجم سنگین مسئولیت را با جدیت و هدفمندی پی می گیرد.

بهروز رفیعی افزود: نگرش به مسایل بهزیستی در در دولت گذشته به گونه ای بود که به توانمندسازی ارزش زیادی قایل نمی شد.

وی گفت: برنامه دولت تدبیر و امید در عرصه بهزیستی نظام تحول آفرین و توانمندسازی مددجویان به جای نگاه حمایتی و فقرپروری است.
رفیعی، اولویت های برنامه سال 95 بهزیستی استان مرکزی را توجه جدی به سلامت اجتماعی، نهضت پیشگیری از آسیب های اجتماعی و گسترش کمی و کیفی در اورژانس اجتماعی برشمرد.

گفتنی است هفته بهزیستی از 22 تیرماه با شعار 'ایرانی بانشاط با بهتر زیستن' آغاز شده است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها