Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: لزوم هماهنگي دستگاه هاي اجرائي استان در كمك به زلزله زدگان/آمادگي استان براي مقابله با آنفلوآنزاي پرندگان

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان که در محل استانداری برگزار شد، بر هماهنگی هرچه بیشتر دستگاه های اجرائی و نهادهای استان در خدمت رسانی به مردم زلزله زده غرب کشور تاکید کرد.

آقازاده استاندار مرکزی با اشاره به اینکه عملکرد مردم این استان برای کمک به زلزله زدگان استان کرمانشاه بی بدیل بود، اظهار کرد: همه مردم ایران با حضور حداکثری برای کمک به زلزله زدگان بار دیگر نشان دادند متحد و منسجم هستند.

سید علی آقازاده با تاکید بر هماهنگی هرچه بیشتر دستگاه های دولتی و نظامی در خدمت رسانی به مردم زلزله زده غرب کشور افزود: برای ارایه هرچه بهتر خدمات و کمک های امدادرسانی، عمرانی برای بهسازی روستاها و خدمت رسانی به مردم این منطقه باید در استان برنامه های هدفمند و نظارت اصولی در امور لحاظ شود.

وی ادامه داد: هماهنگی هرچه بیشتر دستگاه های استان در کمک به زلزله زدگان این منطقه افزایش بهره وری، سرعت در ارایه خدمات و رفع هرچه زودتر مشکلات این مناطق را به همراه دارد لذا ستاد مدیریت بحران استان باید ظرف چند روز آینده با برگزاری جلسات  این هماهنگی را ایجاد نماید.

استاندار مرکزی با بیان اینکه حساب مشترک استانداری و نماینده ولی فقیه در استان( 6000006 نزد بانک رسالت) برای کمک به مناطق زلزله زده ایجاد شده، افزود: همه نهاد های اجرایی و رسانه های استان معرفی این حساب برای کمک به مردم زلزله زده غرب کشور ار در دستور کار خود قرار دهند.

آقازاده در بخش دیگری از سخنانش گفت: این استان سال گذشته با معضل آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان مواجه شد که مرکزیت شیوع این بیماری تالای میقان بود و  با این معضل بخوبی مقابله شد .

 وی افزود: قرارگاهی که در سال گذشته توانست با این معضل مقابله کند امسال هم با مسئولیت مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری و با بهره‌گیری از تجارب سال گذشته و برگزاری جلسات مستمر در جهت  جلوگیری از شیوع احتمالی این بیماری در استان و به حداقل رساندن خسارت تلاش کند و فعالیت این قرارگاه باید تا زمانی که خطر استان را تهدید می کند ادامه داشته باشد.

استاندار مرکزی با تاکید بر اینکه همه دستگاه های اجرائی ذی ربط مکلف به همکاری با این قرار گاه هستند، گفت: دستگاه های عضو قرارگاه موظف هستند در کوتاه ترین مدت زمانی نمایندگان تام‌الاختیار خود را به قرارگاه معرفی کنند .

استاندار مرکزی بر لزوم ایجاد حریم کارشناسی شده برای تالاب میقان در راستای کاهش خساراتی که ممکن است در اثر بروز بیماری در منطقه ایجاد شود تاکید کرد و گفت: سازمان برنامه و بودجه استان  بایستی در طول چند روز آینده اعتبار لازم را برای تهیه یک دستگاه پاورگراف مورد تایید مجموعه محیط زیست تامین و تخصیص دهد تا از تمامی جوانب دارای آمادگی کامل باشیم .

حضرت آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان نیز گفت: نهادها و ارگان های اجرایی و نظامی استان برای خدمت رسانی هرچه بهتر به زلزله زدگان غرب کشور هماهنگ عمل کنند.

وی افزود: با پایان اسکان موقت زلزله زدگان، برای کمک رسانی هرچه بهتر به مردم این منطقه نیاز است فعالیت ها استان با هماهنگی هرچه بیشتر با یکدیگر و بر اساس اولویت بندی نیاز ها انجام شود.

امام جمعه اراک خاطر نشان کرد: اقلام غذایی به اندازه ضرورت به منطقه آسیب دیده از زلزله ارسال شده و در این مرحله برای ساخت واحدهای مسکونی نیاز است کمک ها به صورت نقدی جمع آوری شود تا کار ساخت و ساز واحدهای آسیب دیده تا شهریور ماه سال آینده پایان یابد.

آیت الله دری نجف آبادی  بیکاری را یکی از مشکلات مهم مناطق زلزله زده غرب کشور عنوان کرد و افزود: تدبیر و تامین اعتبار لازم به منظور کارسازی و مشاغل خرد و پایدار برای روستاییان و ایجاد اشتغال در مناطق زلزله باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان با یاد آوری شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سال گذشته در استان مرکزی گفت: این معضل با تدبیر و تلاش ستاد بحران در سال گذشته با کمترین خسارت به صنعت طیور استان مهارشد و امسال نیز مسئولان مربوطه باید با اقدام پیشگیرانه از شیوع احتمالی این بیماری در استان جلوگیری کنند.
 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها