Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: لزوم نقش آفريني جهاد دانشگاهي در رفع مشكلات اقتصادي و اشتغال

آقازاده استاندار مرکزی در گفتگو با ایسنا به مناسبت سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی (16 مرداد) ، گفت: نقش آفرینی در رفع مشکلات اقتصادی و اشتغال امری است که در شرایط حاضر از جهاد دانشگاهی انتظار می‌رود.

آقازاده استاندار مرکزی با اشاره  به ظرفیت‌های امیدبخش جهاد دانشگاهی در راه تحقق بیانیه گام دوم انقلاب ، اظهار داشت: مقام معظم رهبری بیانیه گام دوم انقلاب را به عنوان خط مشی راهبردی نظام جمهوری اسلامی ایران در آینده نگاشتند که باید مردم و مسئولان آن را فرا گیرند. 

وی تصریح کرد: جهاد دانشگاهی یکی از نهادهایی است که می‌تواند در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب تاثیرگزار باشد و تاکنون این نهاد با تکیه بر نیروهای جهادی و بخصوص جوانان خود توانسته گام‌های موثری در پیشرفت‌های علمی و پژوهشی بردارد و امید است از این پس نیز در مسیر تحقق آرمان‌های اصیل انقلاب اسلامی حرکت کند. 

استاندار مرکزی در پاسخ به این پرسش که ابتکارات و نوآوری های جهاد دانشگاهی را چگونه ارزیابی می‌کنید و چه اقداماتی از این نهاد مخصوصاً در شرایط موجود انتظار می‌رود، اظهار کرد: در شرایط سخت اقتصادی و تحریم دشمنان، جهاد دانشگاهی با تلفیقی از مدیریت جهادی و همچنین رویکرد فناورانه توانسته است گامی بلند در حفظ استقلال و امنیت کشور بردارد و توفیقات خوبی را کسب کند. 

وی با تاکید بر اینکه امروز نقش آفرینی در رفع مشکلات اقتصادی و اشتغال امری است که از جهاد دانشگاهی انتظار می‌رود، افزود: در این راستا آموزش‌های تخصصی و پیشرفته مهارت محور که به اشتغال ختم شود باید در دستور کار جهاد دانشگاهی باشد. در واقع آموزش‌هایی که توسط این نهاد صورت می‌گیرد باید مبتنی بر نوآوری و فناوری‌های روز دنیا باشد و بتواند بخشی از مشکلات کشور را مرتفع کند. 

آقازاده در پاسخ به این سوال که اقدامات فرهنگی، فناورانه و ترویجی جهاد دانشگاهی با محوریت تولید چگونه باید باشد و آنچه تاکنون انجام شده به چه میزان موثر بوده است، گفت: جهاد دانشگاهی ظرفیت تربیت نیروی ماهر، کارآمد و انقلابی را در حوزه‌های تخصصی و مهارتی دارد که نقش مهمی در ایجاد اشتغال و رونق تولید دارند و می‌توان گفت نتایج بخش مهمی از اقدامات جهاد دانشگاهی، تحقق عملی رونق تولید را در پی دارد. 

وی تاکید کرد: جهاد دانشگاهی با راه اندازی پژوهشگاه، پژوهشکده‌ها، دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در کنار دیگر واحدهای استانی خود نه تنها باعث پیشرفت کشور شده بلکه توان رقابت علمی با کشورهای پیشرفته دنیا را نیز دارد و با وجود این ظرفیت‌ها می‌تواند یک پتانسیل بسیار مناسب جهت ایده پردازی و ایده سازی تا تجاری‌سازی ایده‌های مختلف با همکاری تمامی دستگاه های اجرایی استان ایجاد کند. 

وی به نقش مدیریت جهادی در دستیابی به خودکفایی اشاره کرد و در خصوص عملکرد جهاد دانشگاهی در این حوزه گفت: قطعا مدیریت جهادی، راهبردی موثر در خودکفایی کشور است و جهاد دانشگاهی در خودکفایی کشور گام‌های موثری برداشته است. این نهاد با رسیدن به موفقیت در پروژه‌های علمی، درمان نازایی، رویان و ژنتیک، توانایی خود را به همگان ثابت کرده است. 

استاندار مرکزی همچنین با تبریک فرا رسیدن روز خبرنگار به جایگاه تاثیرگزار و مطلوب خبرگزاری ایسنا وابسته به جهاددانشگاهی نیز اشاره کرد و افزود: امروزه با گسترش ارتباطات و نیاز روز افزون به اطلاعات به روز، نقش رسانه‌ها در انتقال اطلاعات بیش از پیش پررنگ و حیاتی شده است.

 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها