Portal_background_image

استاندارتاكيد كرد : لزوم نقش آفريني بيشتر دانشگاه ها در خلق ثروت و توسعه متوازن كشور

زمانی قمی استاندار مرکزی در جمع دانشجویان دانشگاه محلات، گفت: دانشگاه ها باید در راستای خلق ثروت و توسعه متوازن کشور نقشی بزرگ و برجسته ایفا کنند.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: آنچه نیاز امروز کشور است تاثیر بیشتر دانشگاه ها در حوزه های مختلف از جمله اقتصاد و تبدیل علم به ثروت است .

استاندار مرکزی ادامه داد: توجه به دانش بنیان ها راهبردی است که در تبدیل علم به ثروت نقش اساسی دارد؛ هسته اولیه ایجاد شرکت های دانش بنیان در دانشگاه ها شکل خواهد گرفت و دانشجویان این شرکتها را سامان خواهند داد و باید این امر را از مسئولین مطالبه کنند تا بسوی خلق ثروت و توسعه بهتر و پایدارتر در حوزه اقتصاد گام برداریم.

وی افزود:دانشگاه ها اساس توسعه و ترقی هر کشور هستند و آنچه که بنیان های توسعه متوازن بر آنها بنا نهاده می شود نیروی انسانی است که در دانشگاه ها رشد و نمو می یابد.

زمانی قمی ابراز کرد: برای رفع هر مانعی در کشور باید به  متفکران و مغزهای متفکر خود در دانشگاه ها تکیه کنیم  وعلی رغم  با استعداد بودن ایرانیان باید بگوییم  مسیر پیش روی ما در نظام آموزش عالی با نیازهای کشور هم خوانی ندارد و باید در جهت رفع این مشکل تلاش شود.

 استاندار مرکزی گفت: جهت گیری نظام آموزشی کشور باید به سمت تربیت نیروی انسانی ماهر  و متخصصی باشد که بتواند برای رفع نیازهای کشور نقش موثری ایفا کند و تنها به تربیت فارغ التحصیل و تحصیلات تکمیلی دانشجویان اکتفا نکند.

حضور در نشست  ستاد اقتصاد مقاومتی استان در روستای بزیجان  از دیگر برنامه های  استاندار مرکزی در شهرستان محلات بود.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها