Portal_background_image

استاندار مركزي: لزوم مشاركت معادن در رفع نيازهاي زيرساختي عشاير ساوه

استاندار استان مرکزی همزمان با ایام الله دهه فجر، در دیدار مردمی با عشایر منطقه عباس آباد نارباغی ساوه ، گفت: عشایر بازوی بزرگ انقلاب هستند و باید از مشارکت معادن در راستای رفع نیازهای زیرساختی عشایر ساوه استفاده شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: دستاوردهای انقلاب اسلامی به برکت قیام مردم ایران در ۴۱ سال پیش حاصل شده است و ما در حال ورود به گام دوم انقلاب اسلامی هستیم.

وی با بیان اینکه به تعبیر امام و رهبری عشایر پشتوانه نظام اسلامی هستند و نقش مهمی در اقتصاد کشور دارند، اظهار کرد: بخش اعظمی از عشایر استان در ساوه و زرندیه سکونت دارند و خدمات زیادی در حوزه برق، آب و سایر زیرساخت ها  به آنها ارائه شده است.

وی به مشکل راه های مواصلاتی و گازرسانی به عشایر منطقه اشاره کرد و افزود: تردد در محورهای مواصلاتی عشایری به دلیل خاکی بودن مشکل است و باید برنامه ریزی بودجه ای با نگاه اصلاح وضعیت موجود صورت گیرد. قطعا با تخصیص اعتبارات این مشکل به مرور زمان برطرف خواهد شد.

آقازاده با بیان اینکه باید با مشارکت معادن مستقر در مناطق عشایری ساوه و اعتبارات دولتی مشکلات راه و گاز و سایر نیازهای عشایر برطرف شود، اظهار کرد: عشایر نقش مهمی در تولیدات صنعت دامپروری کشور دارند و با تکمیل زیرساخت ها و تامین نیازها می‌توان زمینه ساز توسعه فعالیت دامپروری آنان شد.

وی در ادامه گفت: در ایام الله دهه فجر ۱۴۴ پروژه با دوهزار و ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار در ساوه افتتاح می شود و با بهره برداری از آنها برای ۳۷۳۰ نفر شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می شود.

آقازاده وضعیت ساوه را در حوزه رونق اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری بسیار خوب دانست و افزود: نیروی کار موجود در ساوه پاسخگوی نیاز صنعت نیست و این شهرستان به دلیل ظرفیت بالای اقتصادی کمترین نیروی بیکار را دارد.

استاندار مرکزی با اشاره به پروژه برق رسانی به روستای عباس آباد نارباغی عشایر ساوه گفت: برای اجرای این پروژه ۱۲۴۱ متر شبکه نیرورسانی با اعتباری بالغ بر ۲۳۴۰ میلیون ریال برای تامین برق ۲۵ خانوار روستایی انجام شده است.

 مجید آنجفی رییس سازمان جهادکشاورزی استان مرکزی نیز گفت: مهمترین پروژه های عشایری استان مرکزی بیشتر در حوزه آب رسانی و برق رسانی است.

وی حیاتی ترین نیاز عشایر را به دلیل فعالیت در حوزه دامی و لبنی، تامین آب دانست و افزود: ۲.۷ میلیارد تومان تسهیلات برای توسعه فعالیت های دامی به منظور رونق تولیدات دامی عشایر استان در سال‌جاری تخصیص یافته است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها