Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: لزوم حمايت بانك هاي استان از فعالان عرصه توليد و اشتغال

زمانی قمی استاندار مرکزی در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که در شرکت کشت و صنعت ریحان اراک برگزار شد، گفت: بانک های عامل باید درحمایت و کمک به تولید و اشتغال در استان وحدت رویه داشته باشند و در این راستا همه ظرفیت های خود را بکار گیرند.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: موانع موجود در مسیر تحقق سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری باید از طرف بانک های عامل برطرف شود و با تمام قوا از تولیدکنندگان حمایت هدفمند صورت گیرد. 

زمانی قمی گفت: بخش خصوصی بدون همکاری نیروهای دولتی توان پیشرفت و توسعه را ندارد از این رو خانواده دولت وظیفه دارد با همفکری و ایجاد تعامل، مسیر توسعه اقتصادی استان را هموار کند. 

وی با بیان اینکه دستگاه های اجرایی وظیفه دارند با تمام توان از سرمایه گذاران در همه بخش های اقتصادی حمایت کنند، بیان کرد: اهمال و سستی در مسیر فعالیت سرمایه گذاران از سوی دستگاه های اجرایی به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست. 

زمانی قمی با بیان اینکه سرمایه گذاران بخش کشاورزی باید از حمایت بیشتری برخوردار باشند، بیان کرد: ظرفیت های مختلف اقتصادی در همه روستاهای استان شناسایی شده و طرح های اشتغالزایی روستایی مشمول حمایت های خانواده دولت در استان قرار می گیرند. 

وی گفت: در ارتباط با مجتمع های کشت صنعت در استان، بایستی مشکلات و مسائل این واحدها در حوزه تسهیلات بانکی، بدهی به دستگاه های خدماتی و... بررسی و از طرف جهاد کشاورزی و دیگر سازمان های ذیربط برای رفع موانع و مشکلات آنها اقدام شود.

مدیر عامل شرکت کشت و صنعت ریحان نیز در این نشست گفت: این مجتمع در سال 1391 در سه بخش سیلو به مساحت 10 هزار متر مربع، سردخانه پنج هزار متر مربع و کارخانه تولید آرد به مساحت هفت هزار متر مربع به بهره برداری رسیده است. 

بنی جمالی افزود: سال90، 10 میلیارد ریال از بانک ملی برای اجرای این طرح توسعه کشت و صنعت ریحان تسهیلات دریافت شده است. 

گفتنی است در این نشست مسائل و مشکلات  شرکت کشت و صنعت ریحان مورد بررسی قرار گرفت و در جهت رفع آنها تصمیماتی اتخاذ شد.

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها