Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: لزوم حمايت بانكها از واحدهاي توليدي /رونق توليد راهبرد مهم رفع بيكاري

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست کارگروه طرح ایجاد رونق در واحدهای کوچک و متوسط استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: رفع معضل بیکاری با رونق واحدهای تولیدی محقق می شود و در این میان همراهی متعهدانه بانک ها نقش کلیدی دارد.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: در راستای اجرای فرمان رهبر معظم انقلاب برای رونق اقتصادی و تولید که مهم ترین راه غلبه بر مشکل بیکاری است  مجموعه استان  بسیج شده اند و این مهم ضرورت کشور است.

استاندار مرکزی گفت:  غلبه بر غول بیکاری از طریق رونق واحدهای تولیدی محقق می شود که آثار این رونق در نقاط مختلف استان مرکزی مشهود است و باید به آهنگ آن شتاب بخشید.

وی ادامه داد: وقتی صنعتگران و واحدهای تولیدی استان به دنبال ایجاد طرح توسعه  هستند یعنی روزنه های امید در جامعه ایجاد شده است که در این راستا بانکها، دستگاه های اقتصادی و حمایت کننده باید در جهت انگیزه بخشی به واحد های تولیدی و تقویت  امید در جامعه تلاش کنند.

زمانی قمی افزود: برگزاری جلسات اقتصادی مقاومتی و همچنین جلسات مداوم با بانکها نشان دهنده تغییر ماهیت جلسات نسبت به سالهای گذشته و همچنین بیانگر این است که کشور در شرایطی قرار دارد که باید برای حل مشکلات معیشتی به ویژه بیکاری تلاشی مضاعف داشته باشیم.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی ۸۰درصد فعالیت مدیریت ارشد استان در حوزه معیشت مردم گذاشته شده و ۹۰ درصد مکاتبات استانداری با مدیران استان در همین حوزه است.

استاندار مرکزی گفت: عملکرد ارایه تسهیلات یک هفته گذشته برخی بانک های این استان به واحدهای کوچک و متوسط مطلوب ارزیابی شده و ظرف مدت یک هفته بالای 20 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است و این روند باید ادامه و افزایش یابد تا استان مرکزی جزء سه استان برتر در این زمینه قرار گیرد.

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: پرداخت تسهیلات بانکی از سوی بانک ها باید باجدیت دنبال شود.      

افشون افزود: برخی از بانک های این استان در یک هفته گذشته نسبت به پرداخت تسهیلات به واحدهای کوچک و متوسط در راستای طرح رونق تولید عملکردی بیش از 50 درصدی داشته اند که جای تقدیر دارد.

وی بیان کرد: در این ارزیابی ها عملکرد برخی از بانک های خصوصی در ارایه تسهیلات رونق تولید مطلوب نیست که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد زیرا هنوز تعداد زیادی از طرح های این استان به بانک ها نرفته است.

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ادامه داد: واحدهای کوچک و متوسط برای دریافت تسهیلات تا 31 شهریورماه امسال فرصت ثبت نام داشته اند و این سایت هم اکنون بسته شده است. 

افشون عنوان کرد: بانک ها موظف هستند تسهیلات طرح های ثبت نام شده را تاپایان سال جاری پرداخت کنند.

گفتنی است در این نشست مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری نیز سخنانی رابیان کرد.


 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها