Portal_background_image

آقازاده تاكيد كرد: لزوم تسريع در قيمت گذاري ملي شمش آلومينيوم

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان گفت: قیمت گذاری ملی درخصوص شمش آلومینیوم برای جلوگیری از اجحاف به واحدهای تولیدی در تامین مواد اولیه باید به سرعت انجام شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  شرکت تولیدی ایرالکو اراک با قیمت تکلیفی مجبور به عرضه محصولات خود در بورس کالا شده که در حال زیان است و از این محل پول بادآورده ای به جیب واسطه ها می رود.

وی اظهار داشت:عرضه محصولات آلومینیوم اراک در بورس با قیمت ناچیز منجر به کمبود مواد اولیه واحدهای پایین دستی از جمله صنایع دارویی، غذایی، ساختمانی استان شده است.

استاندار مرکزی گفت: شرکت ایرالکو اراک در هفته آینده از فروش محصولات و عرضه به بورس خودداری و محصولات خود را در انبار نگهداری می کند تا تکلیف قیمت گذاری ملی مشخص شود.

آقازاده افزود: استانداری مرکزی بعد از گذشت یک هفته در صورت مشخص نشدن قیمت گذاری ملی از اهرم های دیگر استفاده خواهد کرد.

وی اظهارداشت: واحدهای پایین دستی استان به مواد اولیه آلومینیوم اراک نیاز ضروری دارند و نباید اجازه داده شود امنیت شغلی صدها کارگر این واحدها در معرض تهدید قرار گیرد.

ستاندار  مركزي خواستار حضور هياتي از استان و تشكيل جلسه با دكتر سرغيني معاون وزير صنعت در روز يكشنبه هفته آينده شد تا تعيين تكليف قيمت گذاري شمش آلومينيوم انجام گيرد. 

نماینده مردم ارک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: سالانه 500 هزار تن مصرف آلومینیوم کشور است که 2 سوم این نیاز توسط اراک و بندرعباس تامین می شود و بقیه نیز وارداتی است.

کریمی اظهارداشت: در ماه های اخیر که مشکلات ارزی و تحریم ها آغاز شده است محصولات پتروشیمی و فلزی دچار آسیب شده اند.

وی گفت: مشکلات ارزی، ایرالکو اراک را مجبور کرده است محصولات خود را با ارز 42هزار ریال در بورس عرضه کند و باید هر چه زودتر در مدیریت این موضوعات کاری شود.

نماینده مردم، اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز افزود: ایرالکو در حال زیان است و واحدهای تولیدی استان توان خرید مواد اولیه و ادامه فعالیت اقتصادی را ندارد.

کریمی اظهار داشت: پیشنهاد می‌شود شرکت ایرالکو، خارج از بورس با سهمیه بندی مواد اولیه واحدهای صنعتی استان را تامین و از آسیب بیشتر به این واحد ها جلوگیری کند.

نماینده دیگر مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: صنایع تولیدی کشور در بلاتکلیفی تامین مواد اولیه هستند و نحوه قیمت گذاری این شرایط را دشوارتر کرده است.

مقدسی افزود: برای حل مشکل باید ممنوعیت صادرات آلومینیوم، عرضه مواد اولیه ویژه واحدهای پایین دستی و تسریع در قیمت گذاری انجام شود.

گفتنی است در این نشست وضعیت شهرک صنعتی حاجی آباد و رفع موانع سرمایه گذاری بخش خصوصی در گردشگری استان بررسی شد.

 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها