Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: لزوم ترميم ساختارهاي قانوني و ضوابط اشتغالزاي روستايي

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست شورای اداری شهرستان فراهان، گفت: ساختارهای قانونی و ضوابط اشتغالزای روستایی نیازمند بازنگری و ترمیم است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: در حال حاضر روح حاکم بر قوانین حوزه کار و تولید بیشتر با مناسبات مناطق شهری همخوانی دارد و ضعف ها و خلاهای موجود در این حوزه برای کسب و کار و رونق تولید در روستاها باید برطرف شود.

وی بیان کرد: ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی همه تلاش خود را برای افزایش اشتغال در روستاها به کار گرفته و نشست های خود را در این خصوص از مرکز استان به روستاهای دور افتاده کشانده است اما این کافی نیست و روان سازی قوانین و تقویت حلقه های اتصال در این زمینه ضروریست.

استاندار مرکزی ادامه داد: نشست بعدی ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی در بخش خنجین شهرستان فراهان برگزار خواهد شد.

زمانی قمی اظهار کرد: اگر مزیت های روستایی به خوبی دیده شود، مهاجرت از شهر به روستا معکوس خواهد شد و مهار و مدیریت بسیاری از اسیب های اجتماعی و حاشیه نشین شتاب می گیرد.

استاندار مرکزی اتحاد، همدلی و صمیمیت را تنها راه رسیدن به توسعه و سازندگی کشور دانست و گفت: باید در جهت افزایش این روحیه در جامعه تلاش شود .

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: اخلاق و رعایت اصول اخلاقی باید مورد توجه همه به ویژه مدیران قرار گیرد.
استاندار مرکزی اضافه کرد: نیاز جامعه در برهه کنونی اسطوره سازی نیست بلکه توجه به اسوه ها است و نخبگان و اندیشمندان جامعه باید در معرفی اسوه هایی مانند حضرت علی (ع) بیش از پیش گام بردارند.

زمانی قمی گفت: اگر در جامعه به صورت ویژه تنها به زندگی اسوه ای مانند حضرت علی (ع) پرداخته شود بسیاری از مشکلات جوامع بشری علاج پیدا می کند.

فرماندار شهرستان فراهان نیز گفت: این شهرستان دارای 30 هزار نفر جمعیت است که از این تعداد 70 درصد در بخش روستایی و 30 درصد در بخش شهری است و این نسبت بر عکس نسبت کشور است.

سجادی اظهار کرد: سه واحد صنعتی تا پایان سال جاری در این شهرستان فعال خواهد شد که 2 واحد آن احیا و یک واحد جدید است و با فعالیت آنها 130 شغل جدید ایجاد خواهد شد.

وی گفت: از سال گذشته تاکنون 150 نفر در بخش صنعت این شهرستان مشغول به کار شده اند.

فرماندار فراهان اضافه کرد: 33 هزار تن گندم امسال از کشاورزان خریداری شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل که 45 هزار تن بوده کاهش یافته که این که به دلیل شرایط اقلیمی بوده است.

فرماندار فراهان افزود: در حوزه راه و شهرسازی 350 کیلومتر راه روستایی، 70 کیلومتر راه فرعی و 15 کلیومتر بزرگراه وجود دارد و از این میزان 30 کیلومتر راه های این شهرستان به صورت خاکی است که انتظار می رود مورد توجه جدی قرار گرفته شود.

سجادی عنوان کرد: سفر وزیر بهداشت و درمان در 19 تیرماه به این شهرستان توفیقات خوبی همراه داشت که اختصاص پنج میلیارد ریال برای کمبود تجهیزات بیمارستانی، اختصاص 14 قلم تجهیزات مورد نیاز بیمارستانی به مبلغ سه میلیارد و 500 میلیون ریال و به کار گیری پنج نیروی انسانی پرستار برای بخش بستری بیمارستان فراهان از مهمترین آن است.

وی اظهار کرد: 12 طرح بهداشتی در شهرستان فراهان با اعتباری بالغ بر 42 میلیارد ریال در دست اقدام است که تعدادی از آنها مراحل تکمیلی را می گذرانند.

فرماندار فراهان ادامه داد: آموزش های فنی و حرفه ای در تلخاب و شهر خنجین فراهان از موضوعات کلیدی است که در این راستا مرکز بدون استفاده بهزیستی تلخاب و یک مدرسه متروکه در خنجین برای آموزش های فنی و حرفه ای در نظر گرفته شده است.

سجادی گفت: سه مدرسه بنیاد برکت از سال گذشته در شهرستان فراهان در دستور کار قرار گرفته که محوطه سازی این مدارس باقی مانده و انتظار است مساعدت های لازم در این خصوص صورت گیرد.

وی اظهار کرد: شهرستان فراهان با سبقه بالای فرهنگی و تاریخی در زمینه میراث فرهنگی خیلی فعال نیست که این بخش نیز باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

فرماندار فراهان افزود: اعتبارات کمیته برنامه ریزی شهرستان فراهان امسال نسبت به سال گذشته 25 درصد افزایش یافته که امید است این اعتبارات به موقع اختصاص یابد.

گفتنی امام جمعه شهرستان فراهان نیز در این نشست سخنانی را بیان کرد، همچنین در این نشست مقرر شد مشکلات مختلف شهرستان فراهان در نشست های جداگانه و با مسئولان مربوطه مطرح و پیگیری های لازم برای آن ها صورت گیرد.

یادآور می گردد استاندار مرکزی در بدو ورود خود به شهرستان فراهان با خانواده شهید محمد حسن نیکچه فراهانی که در 26 شهریورماه سال 66 در جبهه های حق علیه باطل به درجه رفیع شهادت رسیده بود،دیدار کرد.
زمانی قمی در این سفر به زیارت آستان مقدس امامزاده احمدبن علی (ع) نیز رفت


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها