Portal_background_image

استاندار مركزي تاكيد كرد: لزوم بهره گيري از تمام ظرفيت شهرستان ها در راستاي ايجاد اشتغال پايدار

آقازاده استاندار مرکزی در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان مشترک با شهرستان تفرش، گفت: باید از تمام ظرفیت شهرستان ها در راستای ایجاد اشتغال پایدار استفاده شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: براساس آمارهای ارایه شده از سوی مسئولین استانی و شهرستان تفرش در مورد این شهرستان، برخی آمارها به ما هشدار و اطلاع می دهد که در مواردی باید توجه و تمرکز کنیم و استعداهای ذاتی و طبیعی و شرایط اقلیمی این شهرستان را مدنظر قرار دهیم.

استاندار مرکزی تصریح کرد: در حوزه اشتغال پایدار باید متقاضیان را به سمت ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در منطقه ازجمله حوزه صنایع کوچک، گردشگری، کارهای کشاورزی، صنایع سبک و صنایع تبدیلی هدایت کنیم.

وی ادامه داد: اگر این اتفاق رخ دهد، در حقیقت هوشمندانه عمل شده چرا که ذات اقتصاد مقاومتی در این است که هوشمندانه عمل کنیم و از فرصت ها استفاده بهینه شود.

استاندار مرکزی ابراز کرد: بنابراین اگر بخواهیم از فرصت و ظرفیت هایی که در مجموعه شهرستان تفرش وجود دارد استفاده شود، بایستی در همین زمینه ها کار کنیم و فرماندار تفرش هم اشتغال پایدار را در منطقه به گونه ای مدیریت کند که کار به سمت بهره مندی از ظرفیت های شهرستان پیش برود.

آقازاده گفت: امروز سنگر کار و تولید در عرصه اقتصادی به مجاهدانی تلاشگر، نیازمند است که دانش بهره گیری از منابع موجود را با محوریت فناوری های نوین در دستور کار قرار دهند.

وی ادامه داد: تثبیت رونق اقتصادی و توسعه فراگیر در استان مرکزی با تکیه بر ظرفیت و توانمندی های داخلی قابل تحقق است و در این راستا نباید از مسیر روشن اقتصاد مقاومتی فاصله گرفت. 

استاندار مرکزی افزود: راه اندازی مجتمع گردشگری تفرش، راهکار مناسبی برای توسعه رونق این منطقه است و دستگاه های اجرایی استان مرکزی باید همه تلاش خود را برای اخذ مجوز این مجتمع گردشگری به کار گیرند.

وی عنوان کرد: آبرسانی به شهرستان تفرش از چشمه هفتیان یکی از مطالبات مهم مردم شهرستان تفرش است و اجرای آن می تواند آب شرب مردم این شهرستان را تامین کند.

استاندار مرکزی اضافه کرد: تاکنون در راستای اجرای این طرح اقدام های مناسبی صورت گرفته و امید است با تخصیص اعتبارات مناسب  شاهد تسریع در به بهره برداری رسیدن این طرح باشیم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی نیز در سخنانی گفت: نرخ بیکاری شهرستان تفرش هشت و چهار دهم درصد به ثبت رسیده که نسبت به نرخ بیکاری 9 و هشت دهم استان مرکزی پایین تر است.

وی بیان کرد: نرخ رشد جمعیت شهری شهرستان تفرش، 6 صدم درصد و در روستاها منفی 2 و سه دهم درصد است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی ادامه داد: 30 درصد از اشتغال شهرستان تفرش در بخش کشاورزی، 20 درصد صنعت و مابقی در حوزه خدمات است.

یادگاری تصریح کرد: شهرستان تفرش از نظر تولیدات و سطح زیر کشت در جایگاه مناسبی قرار ندارد و بیشترین پتانسیل این شهرستان در افزایش اشتغال در حوزه گردشگری است.

فرماندار شهرستان تفرش نیز گفت: شهرستان تفرش با وجود ظرفیت های قابل اتکا در بخش های مختلف به ویژه گردشگری، با مشکلاتی همراه است که رفع آنها در توسعه این منطقه، نقش موثری دارد.

فرماندار تفرش افزود: در شهرستان تفرش 81 کیلومتر راه خاکی وجود دارد و 11 روستای این شهرستان از نعمت گاز محروم است.

وی گفت: شهرک ناحیه صنعتی در شهرستان تفرش با یک استراتژی نامتوازن شکل گرفته و زیرساخت های مناسب در این حوزه استقرار نیافته است.

فرماندار تفرش اضافه کرد: توسعه صنعت توریسم در تفرش بیشترین درآمد را نصیب استان و کشور می کند که لازم است برای تکمیل آرامگاه پروفسور محمود حسابی، اعتبار ویژه ای دیده شود.

میرزایی افزود: برای المان و طرح بهسازی آرامگاه پروفسور حسابی، 50 طراح برجسته کشور دعوت به همکاری شدند و طرح آن بر اساس تفکرات دکتر حسابی تدوین شده است.

گفتنی است در نشست کارگروه اقتصاد مقاومتی استان مرکزی در شهرستان تفرش، گزارشی از طرح توسعه گردشگری این شهرستان ارایه شد و مسائل و مشکلات مختلف شهرستان تفرش با حضور مدیران مورد بحث قرار گرفت.

در این نشست از محمد میرشکرایی پژوهشگر برتر کشور در حوزه مردم شناسی با اهدای لوح سپاس تقدیر به عمل آمد.

یادآور می گردد استاندار مرکزی در بدو ورود به شهرستان تفرش مورد استقبال مردم و مدیران این شهرستان قرار گرفت و با حضور در گلزار شهدا به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد.وی در این سفر  باخانواده شهید مجید یوسفی  نیز دیدار کرد.

بازدید از کارخانه پوشاک از دیگر برنامه های سفر استاندار مرکزی به شهرستان تفرش است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها