Portal_background_image

استاندار در آيين بهره برداري از ساختمان سرپرستي بانك قرض الحسنه مهر ايران: لايحه حذف صفر از پول ملي در كاهش هزينه هاي جاري كشور اثربخش است

آقازاده استاندار مرکزی در آیین بهره برداری از ساختمان سرپرستی بانک قرض الحسنه مهر ایران استان در اراک، گفت: لایحه حذف صفر از پول ملی اقدام شایسته و هوشمندانه دولت در کاهش هزینه های جاری کشور است که انتظار می رود مجلس شورای اسلامی با تصویب این لایحه گام موثری در راستای تقویت پول ملی بردارد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: وجود صفرهای زیاد در پول ملی نه تنها هزینه های بسیاری را به کشور تحمیل می کند بلکه در کاهش ارزش پول ملی نیز اثر دارد که با حذف آن ها می توان نسبت به اصلاح این شرایط گام مهمی برداشت.

وی ادامه داد: با توجه به تورمی که در کشور وجود دارد نیاز است که بانک‌ها  منبعی برای کنترل تورم باشند و کاهش ارزش پول ملی در طول یک سال و نیم گذشته بر اثر تحریم‌های ظالمانه ایجاب می کند که همه به ویژه سیستم بانک‌داری با اعطای تسهیلات ارزان قیمت در مسیر کاهش نرخ تورم حرکت کنند.

استاندار مرکزی اظهار داشت: حداکثر سود بانک قرض الحسنه مهر ایران چهار درصد است که  می توان این بانک را نمونه بارز و الگوی بانکداری اسلامی معرفی کرد. 

آقازاده گفت: با توجه به اینکه عمده تسهیلات بانک قرض الحسنه مهر ایران به اقشار کم درآمد پرداخت می شود می طلبد مسئولان و رسانه ها نسبت به ترغیب اقشار مختلف مردم برای سرمایه گذاری در این بانک اقدام کنند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین گفت: بانک قرض الحسنه مهر  از مصادیق بانک‌هایی است که در چهارچوب قانون فعالیت‌های بانکی بدون ربا و در رستای حمایت از اقشار کم درآمد جامعه فعالیت می کند.

«علی اکبر کریمی» افزود: اصلاح قانون بانک مرکزی و مجموع فعالیت های بانکی کشور و راه اندازی بانک توسعه کشور در قالب یک طرح واحد با حدود ۲۰۰ ماده به صحن مجلس شورای اسلامی ارایه می‌شود که انتظار می رود تا پایان این دوره مجلس به سرانجام برسد.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: این نهاد بانکی امسال بیش از ۸۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت به اقشار مختلف مردم پرداخت کرد.

 اکبری افزود: نرخ بهره تسهیلات این موسسه بین صفر تا چهار درصد متغیر است.

وی ادامه داد: بیش از ۷۵۰ هزار نفر امسال از تسهیلات بانک قرض الحسنه مهر ایران بهره مند شدند و پیش بینی می شود تا پایان سال بین یک میلیون و ۵۰۰ تا یک میلیون ۸۰۰ هزار نفر از تسهیلات بانکی بهره مند شوند.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران، سقف تسهیلات این موسسه را تا ۴۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: این نهاد مالی سال گذشته ۱۳۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بیش از یک میلیون و ۲۳۰ هزار نفر پرداخت شد.

اکبری اظهار داشت: بانک قرض الحسنه مهر ایران در پنج ماه گذشته، ۱۰ هزار تسهیلات اشتغال با مشارکت بنیاد برکت پرداخت کرد و امسال نیز حمایت از ۲۰ هزار شغل جدید به این موسسه تکلیف شده است.

وی ادامه داد: سال گذشته هشت هزار منزل روستایی با تسهیلات ارزان قیمت بانک قرض الحسنه مهر ایران مقاوم سازی و بهسازی شد و امسال نیز مقاوم سازی ۲۰ هزار واحد مسکونی روستایی در دستور کار این بانک قرار گرفته است.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران استان مرکزی نیز گفت: این بانک در استان ۱۸ شعبه دارد و مجموع اعتبارات تمامی شعب نیز ۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال است که تا کنون هفت هزار و ۱۰۰ میلیار ریال به عنوان تسهیلات به مشتریان پرداخت شده است.

 حسین آبادی افزود: مجموع معوقات بانک قرض الحسنه مهر ایران استان مرکزی یک و سه دهم است و کمترین مطالبات معوق بانکی در استان مرکزی مربوط به این بانک است.

وی در خصوص ساختمان سرپرستی بانک قرض الحسنه مهر ایران استان مرکزی گفت: عملیات ساخت این مجتمع در زمینی به مساحت ۳۶۵ متر مربع و زیربنای ۱۸ هزار متر مربع در هفت طبقه از سال ۱۳۹۶ آغاز شد. 

 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها