Portal_background_image

استاندار: لايحه اعطاي تسهيلات از منابع صندوق توسعه ملي، اشتغال روستايي رامحقق مي كند

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: مجلس شورای اسلامی با لایحه اعطای تسهیلات اشتغالزایی از صندوق توسعه ملی مبنی بر برداشت یک و نیم میلیارد دلار برای ایجاد اشتغال روستایی موافقت کرد که این مهم اشتغالزایی در روستاها را تسهیل می کند.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: فقدان اشتغال در روستاها یکی از دغدغه های اصلی مردم سخت کوش در روستاها است که با این مصوبه موانع پیش رو رفع می شود.        

وی اظهار کرد: دولت برای فراهم شدن اشتغال روستایی از یک سال گذشته، اشتغالزایی روستایی را پیگیری کرده و معاون رئیس جمهوری با مذاکره با مقام معظم رهبری و ارایه لایحه به مجلس، موفق به کسب این مصوبه ارزشمند شده است.

زمانی قمی بیان کرد: استان مرکزی جز استان های با تجربه در بخش اشتغال روستایی است و مدیران با جدی گرفتن این مصوبه و جذب اعتبارات در تحقق سیاست های دولت اقدام کنند.

وی گفت: اشتغال و بیکاری به ویژه در بین قشر محروم جامعه در ایام انتخابات به دستاویزی تبدیل شد تا برخی افراد سودجو به سربازگیری و روش های غیر اخلاقی و ناپسند و دادن وعده غیر واقعی بپردازند.

وی افزود: باید مسیر روی افراد سوء استفاده کننده بسته شود و این امر معنا ندارد افرادی با دادن وعده های غیرعملی از فقر و محرومیت بهره برداری شخصی کنند.

استاندار مرکزی در ادامه گفت: بدترین شیوه مدیریت این است که صف مستمری بگیران در جامعه ای طولانی باشد و ضروری است تا فرهنگ کار و تلاش در جامعه نهادینه شود.

وی افزود: در حوزه دین باید چهره رحمانی دین را به جامعه معرفی کنیم باید به مردم معرفی کنیم اگر کسی دروغ گفت بوئی از دیانت نبرده است، جامعه باید متوجه شود کسی که دروغ می گوید مطلقاًً صلاحیت هیچ چیزی را در هیچ جائی ندارد چه برسد به اینکه بخواهد را اداره  بخشی را به عهده بگیرد.

استاندار مرکزی گفت:  باید در حوزه دین گفتمان نرم و پر جاذبه ای داشته باشیم  و آرام آرام زشتی هایی که جامعه باید آنها را قضاوت و داوری و از آن  دوری کنند را به مردم بگوئیم باید بخشهای مختلف در این زمینه کار کنند تا در حوزه دین بیمه شویم و جامعه قدرت تشخیص رفتار های درست را از نادرست داشته باشد.

وی افزود:باید تکلیف خود را با حوزه اعتقادات مشخص کنیم نباید هرکس شعار داد که متدین هستم تصور شود که اینگونه است باید دید عمل افراد چقدر به دین نزدیک است این می تواند ملاک تشخیص درستی برای جامعه باشد.

استاندار مرکزی ادامه داد: روی سخن من با فرد یا افراد خاصی نیست وقتی زمینه سوء استفاده وجود داشته باشد بهره برداری می شود در کشورهای توسعه یافته نیز تا زمینه پیدا می شود پوپولیسم بروز یافته و کشور را از نظم خود خارج می کند که ما به برکت هوشمندی مردم و آموزه های اسلامی از پوپولیسم عبور کردیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تبریک حلول ماه مبارک رمضان گفت: مجموعه ادارات دولتی از دادن افطاری با هزینه دولتی خودداری کنند و برای افطاری های تشریفاتی برنامه ریزی نشود.این امر به ذیحسابان دستگاه های اجرائی نیز ابلاغ خواهد شد. 

استاندار مرکزی همه مدیران و کارمندان دستگاه های اجرایی را به آیین جمع خوانی قرآن کریم در مصلی بیت المقدس اراک دعوت کرد.

زمانی قمی گفت: حرمت ماه میهمانی خداوند باید حفظ شود و نظارت مستمر بر فعالیت واحدهای خدماتی در ایام ماه مبارک رمضان در دستور کار جدی مجمع امور صنفی قرار گیرد. 

وی ادامه داد: لازم است برنامه های ویژه سالگرد عروج ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) با شکوه برگزار شود زیرا این مرد بزرگ برگردن تک تک ملت ایران حق دارد و مسیر حرکت را در انقلاب اسلامی به نفع مردم، کشور و اسلام تغییر داد.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش گفت: نباید برای تولید و اشتغال موانع ایجاد شود و باید به طور جد نحو رفتار با سرمایه گذار و کارآفرین تغییر کند، فقدان اختیارات مدیران شهرستانی برای مجموعه اداری مشکلاتی فراهم کرده که باید به سرعت رفع شود.

زمانی قمی بر رعایت نظم و حضور بموقع در جلسات تاکید کرد و گفت: مدیران با تاخیر بیش از ده دقیقه نمی توانند در جلسات حضور یابند و اسامی اعضای اصلی که در جلسات غیبت دارند باید احصا و به وزارت خانه مربوطه اعلام شود.

گفتنی است در این نشست رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان نیز سخنانی را بیان کردند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها