Portal_background_image

لاریجانی: همه ایرانی های صدمه دیده در حادثه منا باید شناسایی شوند

 رییس مجلس شورای اسلامی در آئین یادواره شهدای شهرستان ساوه که با حضور استاندار مرکزی برگزار شد، با اشاره به فاجعه منا گفت: همه فرزندان ایرانی که در منا صدمه دیده اند باید شناسایی شوند و نباید حتی یک نفر از آنان شناسایی نشود.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این کمترین خواسته ای است که یک کشور از دولتی که می خواهد خدمات حج را به مسلمانان بدهد، دارد.

وی با بیان اینکه مکه و مدینه باید امن باشند و این سفارش الهی است اما معلوم نیست که چگونه زائرین بیت الله الحرام دچار مشکل و ضایعه شده اند گفت: این ضایعه ای بزرگ برای مردم ماست و امتحان الهی نیز می باشد.
نماینده مردم قم در مجلس با تاکید بر اینکه ملت ایران باید در مسیر امتحانات الهی طی طریق داشته باشد، اظهار داشت: اصل انقلاب یک امتحان بزرگ الهی بود و ملت ایران امروز سربلند است که از این امتحان بزرگ سربلند بیرون آمده است.

وی گفت: بسیاری از مردم کشور ما در دفاع مقدس شرکت کرده اند و جان خود را برای دفاع از ملت دادند تا امروز ایران امن و با سربلندی اهداف خود را پیگیری کند.

لاریجانی با یادآوری دوران دفاع مقدس و مجاهدت های رزمندگان اسلام اظهار داشت: دفاع مقدس نیز امتحان بزرگ الهی بود و ما حدود 250 هزار شهید را تقدیم انقلاب کردیم که البته بهایی بود که ملت ایران برای امتحان داد.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس باعث سرافرازی ملت ایران شد گفت: این سرافرازی خدمات بزرگی را برای ملت ایران به همراه داشت و ما توانستیم در دفاع مقدس مصاف سنگینی را پشت سر بگذاریم که مهمترین نتیجه آن، این است که دیگر کسی نمی تواند به ما حمله یا غرشی کند و دیدند اگر حمله ای کنند ملت ایران در برابر آنها مقاومت می کند.

رییس قوه مقننه با بیان اینکه امتحانات بزرگ، ملت ایران را آبدیده کرده است گفت: ملت ایران اهل مجاهدت بود، هست و اگر حادثه ای در منطقه رخ دهد جوانان ایران آماده هستند که از ملت ایران دفاع کنند و ملت ایران نیز قدر پیروزی های خود را می داند.

وی اظهار داشت: وقتی ماجراجویی هایی نیز در زمینه هسته ای پیدا شد و 12 سال به ملت ایران سختی وارد کردند اما ملت ایران استقامت کرد و باید این را نیز در نظر داشت که برای آبادانی کشور باید همدل و همراه باشیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه این آئین، سه کتاب از مجموعه کتب سرداران و فرماندهان لشکر 17 علی بن ابی طالب را در ساوه رونمایی کرد.

این کتاب ها در خصوص سرداران شهید مهدی نظر فخاری، شهید مهدی ناصری و شهید امیرحسین ندیری است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها