Portal_background_image

با حضور معاون استاندار در نشست كارگروه بانوان و خانواده استان: كليات طرح ايجاد خانه امن براي زنان بي خانمان و آسيب ديده به تصويب رسيد

با حضور حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در هفتمین نشست کارگروه تخصصی بانوان و خانواده که در محل استانداری برگزار شد کلیات طرح ایجاد خانه امن برای زنان بی خانمان و آسیب دیده به تصویب رسید.

حسن بیگی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی حسن‌بیگی با اشاره به طرح ایجاد خانه‌های امن ویژه دختران و زنان آسیب‌دیده اظهار کرد: تا کنون از ایجاد طرح خانه‌های امن برای افراد آسیب‌دیده و در معرض آسیب غافل بوده‌ایم و حال وقت آن رسیده تا برای این قشر از جامعه برنامه‌ریزی کرده و تدابیری را برای بهبود وضعیت آنان اتخاذ کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری تصریح کرد: در صورتي اجرای این طرح موفقیت آمیز خواهد بود كه همه اركان و اجزای موثر اعم از بخش دولتي و غير دولتي كه در طرح لحاظ شده است ، با همت تمام وارد كار شده و امور محوله را پيگيري نمايند .

حسن‌بیگی در ادامه بر ضرورت توجه به اجرای برنامه‌های فرهنگی تاکید و تصریح کرد: آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، مراکز عالی، صدا و سیما و... می‌توانند در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی فعالیت کرده و نوجوانان و جوانان را نسبت به حوادث و ناهنجاری‌های اطراف خود آگاه کنند.

وی تصریح کرد: دبیرخانه این طرح نیز موظف است جزئیات این طرح را به همه دستگاه‌های اجرایی و اعضای این کار گروه ارسال کند تا با دریافت پیشنهادات و انتقادات طرحی جامع تدوین شود.

حسن‌بیگی افزود: در اجرای این طرح  دستگاه‌های دولتی می‌توانند از ظرفیت سمن‌ها و سازمان‌های مردم نهاد استفاده کرده و گام‌های موثری را در زمینه فرهنگ‌سازی، آموزش و... بردارند.

گفتنی است در این نشست مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری ضن ارائه گزارش پيگيري مصوبات جلسه قبل درخصوص طرح ايجاد خانه هاي امن ويژه زنان و دختران آسيب ديده مطالبی را بیان کرد و مدیرکل بهزیستی استان نیز سخنانی را ارائه نمود.

انعكاس نظرات دستگاههاي اجرايي در خصوص محتواي طرح ایجاد خانه امن ، تشكيل گروه تخصصي به مسئوليت فرمانداري شهرستان اراك جهت بررسي جزئيات طرح ، انجام هماهنگي و فراهم نمودن مقدمات اجراي طرح ، جلب نظر خيرين در حمايت از اجراي اين طرح و تلاش خانه سازمان هاي مردم نهاد جهت عملياتي نمودن طرح از جمله مصوبات اين جلسه بود .


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها