Portal_background_image

آقازاده: كشور با وجود تحريم ها در حوزه دانش و فناوري رو به پيشرفت است

آقازاده استاندار مرکزی درآیین بهره برداری از خط تولید فریزدرایرهای دارویی و غذایی شرکت دانش بنیان تکوین آزمایش پارسه که با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور برگزار شد، گفت: پیشرفت های علمی و فناورانه جمهوری اسلامی ایران در حیات 40 ساله انقلاب کم نظیر بوده است و کشور با وجود تحریم ها در حوزه دانش و فناوری رو به پیشرفت است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  نخبگان و دانشمندان ایران اسلامی با وجود محدودیت هایی که وجود دارد، هر روز جلوه های جدید افتخار آفرینی و درخشش را در مرزهای دانشی و فناوری نمایان می کنند که این سرمایه بزرگ کشور است.

وی بیان کرد: نمونه ای از این افتخارات، راه اندازی خط تولید صنعتی فریزدرایرهای دارویی و غذایی در شرکت دانش بنیان تکوین آزمایش پارسه اراک است که با یک کار تیمی و مشارکت 30 نفر از نخبگان و دانشمندان استان مرکزی ایجاد شده و می تواند کشور را در مسیر رشد و پیشرفت بیشتر قرار دهد.

استاندار مرکزی ادامه داد: فعالیت این شرکت ها پاسخ جمهوری اسلامی ایران به یاوه سرایی های دشمنان نظام است.

آقازاده اظهار داشت: دولت تدبیر و امید توجه ویژه به شرکت های دانش بنیان دارد و جوانان باید با تلاش ویژه در این شرکت ها بیش از پیش ورود کنند.

گفتنی است خط تولید صنعتی فریزدرایرهای دارویی و غذایی شرکت دانش بنیان تکوین آزمایش پارسه شهرک صنعتی شماره یک اراک با حضور «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به بهره برداری رسید که ظرفیت تولید سالانه آن 50 دستگاه فریزدرایر دارویی و غذایی است.

20 میلیارد ریال اعتبار برای بهره برداری از این خط تولیدی هزینه شده و باآغاز به کار آن 20 فرصت شغلی جدید فراهم شده است.این شرکت با ساخت هر دستگاه فریزدرایر 75 درصد صرفه جویی ارزی انجام می دهد و 200 تا 500 هزار دلار ارزآوری برای کشور دارد.فعالیت شرکت دانش بنیان تکوین آزمایش پارسه اراک از سال 88 در شهرک صنعتی شماره یک اراک کلید خورده و با ایجاد خط تولید 50 شغل مستقیم در آن جریان دارد.

یادآور می گردد بازدید از 2 واحد تولیدی دانش بنیان و ظرفیت های پارک علم و فناوری در اراک و حضور در نشست شورای اداری استان مرکزی از برنامه های پیش بینی شده برای سفر یک روزه معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به استان مرکزی است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها