Portal_background_image

استاندار مركزي: كشفيات موادمخدر در استان مركزي ۱۱ درصد افزايش يافت

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان، گفت: کشفیات موادمخدر این استان در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه قبل آن ۱۱ درصد افزایش یافته است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: اگرچه میزان کشفیات انواع موادمخدر در استان افزایش چشمگیری دارد اما، نباید به این میزان بسنده کرد و تمامی دستگاه‌های مسئول به‌خصوص نیروی انتظامی نیاز است با گسترده کردن چتر نظارتی خود در جاده‌های برون‌شهری و محله‌های شهری نسبت به ورود و توزیع موادمخدر در استان اقدامات پیشگیرانه و مقابله‌ای کند.

وی ادامه داد:  یک محموله ۱۱۲ کیلوگرمی موادمخدر از نوع «تریاک» امروز در شهرستان دلیجان کشف و ضبط شد که این مهم در نتیجه تیزبینی و فعالیت گسترده نیروی انتظامی استان مرکزی بوده و باید همچنان با قدرت نسبت به کشفیات مواد مخدر و جلوگیری از ورود این مواد به استان با اقتدار مقابله کرد.

استاندار مرکزی بیان کرد: سالانه بیش از ۱۰ هزار تن انواع موادمخدر در کشور افغانستان تولید می‌شود که بخش قابل توجهی از آن توسط جمهوری اسلامی ایران کشف و از ورود به کشور جلوگیری می‌شود.

آقازاده ادامه داد: استفاده از ظرفیت‌های اجتماعی برای مبارزه و فرهنگ‌سازی پیشگیری از اعتیاد از رویکردهای مهم دولت تدبیر و امید است که باید توسعه یابد.

وی بیان کرد: ایران در راه مبارزه با موادمخدر سرمایه‌های فراوان انسانی و مالی را هزینه کرده و در این امر پرچمدار مبارزه با مواد مخدر در جهان است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی نیز گفت: در نشست ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور که با حضور رئیس‌جمهوری برگزار شد مصوباتی به استان‌ها ابلاغ شده که باید به بهترین شکل ممکن اجرایی شود.

 اکرمی افزود: مجموعه اقدامات و عملکرد دستگاه‌های اجرایی در مبارزه با موادر مخدر باید به خوبی در جامعه دیده شود به‌طوری که مردم کاهش گرایش جوانان به موادمخدر را به خوبی در جامعه احساس کنند.

وی ادامه داد: در سال اول برنامه‌های مقابله با موادمخدر کشور باید میزان رشد معتادان متوقف و در سال دوم پنج درصد کاهش رخ دهد، بنابراین تمامی دستگاه‌های مسئول باید نسبت به اجرایی شدن این مهم مشارکت گسترده داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی اظهار داشت: ساماندهی معتادان متجاهر، ضربه‌زدن به اقتصاد مواد خدر به خصوص شناسایی اموال و حساب‌های بانکی قاچاقچیان موادمخدر، تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قراردادن معتادان، جلوگیری از کشت خشخاش و گل و اشراف اطلاعاتی کامل در حوزه موادمخدر استان و آمار دقیق معتادان استان از مهمترین مواردی است که باید در استان اجرایی شود. 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها