Portal_background_image

معاون سياسي استاندار: كشاورزي سنتي مانع توسعه همه جانبه كشور است

حقیقی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در آیین گشایش دوازدهمین نمایشگاه تخصصی کشاورزی، ادوات و ماشین آلات، تجهیزات دام و طیور، شیلات و آبزیان، صنایع تبدیلی و غذایی در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی استان مرکزی، گفت: کشاورزی سنتی مانع توسعه همه جانبه کشور است و تمرکز بر حوزه های نوین کشت باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

حقیقی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اظهار کرد: : دانش و فناوری کشاورزی در ایران در چند سال گذشته تغییرات چشمگیری داشته که لازم است تا رسیدن به نقطه مطلوب فعالان این عرصه را حمایت کرد. 

وی ادامه داد: کشاورزی سنتی علاوه بر بازدهی نامطلوب، هدررفت آب و انرژی و فرسایش خاک را به دنبال دارد، بنابراین فعالان این عرصه ناگزیر به تغییر فرآیند کشاورزی از سنتی به نوین هستند. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی اظهار داشت: استان مرکزی به لحاظ ظرفیت کشاورزی جایگاه ویژه ای در کشور دارد و می طلبد با بهره گیری از فناوری های نوین و تجهیزات مدرن در راستای استفاده بهینه از این ظرفیت ارزشمند حرکت کرد. 

وی گفت: برپایی نمایشگاه های متعدد در شرایط تحریم و تهدید دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی گام مهمی برای بهبود امید و انگیزه و همچنین معرفی توانمندی های مهندسان و تکنسین های داخلی است. 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی نیز گفت: این نمایشگاه در 2سالن نمایشگاه های بین المللی استان مرکزی و در فضایی به وسعت پنج هزار متر مربع با حضور بیش از 55 شرکت کننده از استان های تهران، مرکزی، خراسان رضوی، گلستان، همدان، البرز، خوزستان، زنجان، قم و خراسان شمالی گشایش یافته است.

آنجفی افزود: انواع ماشین آلات و ادوات کشاورزی، تجهیزات آبیاری، آبرسانی، نهاده های کشاورزی، تجهیزات دام و طیور، انواع مکمل های دام، صنایع تبدیلی و غذایی با همکاری جهاد کشاورزی، شرکت شهرک های صنعتی و استانداری مرکزی در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: دوازدهمین نمایشگاه تخصصی کشاورزی، ادوات و ماشین آلات، تجهیزات دام و طیور، شیلات و آبزیان از یکم تا چهارم آبان ماه سال جاری از ساعت 15 تا 21 با هدف ایجاد فرصتی مناسب برای نمایش آخرین دستاوردها و فن آوری های نوین این عرصه ها پذیرای عموم است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها