Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: كاهش 20 درصدي مصرف برق در دستگاه هاي اجرايي استان

آقازاده استاندار مرکزی در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی در شهرستان محلات، گفت: کاهش 20 درصدی مصرف برق نسبت به سال گذشته تکلیف دستگاه های اجرایی استان است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: همه دستگاه های اجرایی و سازمان های استان  باید صرفه جویی و کاهش مصرف برق را رعایت کنند و درغیر این صورت باید پاسخگو باشند.

استاندار مرکزی گفت: دستگاه های اجرایی  با استفاده از مولدهای اضطراری در تیر و مرداد ماه جاری نسبت به تولید برق اقدام نمایند ، که در استانداری مرکزی نیز این اقدام در دستور کار قرار گرفته و می تواند الگوی خوبی برای سایر دستگاه ها و شرکتها باشد.

وی با تاکید بر صرفه جویی برق در مصارف خانگی، ادارات و شرکت ها و مجتمع های تولیدی، اظهار داشت: در صورتی که مصرف بهینه برق در دستور کار قرار گیرد، خاموشی در استان نخواهیم داشت.

آقازاده افزود: سرانه مصرف برق در ایران بالا است و در صورتی که صرفه جویی نشود در آینده نه چندان دور با مشکلات مختلفی در بخش خانگی و صنعتی مواجه می شویم.

وی اظهار داشت: خاموشی های غیرمترقبه به تاسیسات صنعتی، کشاورزی و خانگی آسیب وارد می کند.

استاندار مرکزی گفت: امسال تولید برق به علت خشکسالی پنج هزار مگاوات کاهش داشته است.

آقازاده افزود: صنعت تریکو در شهرستان محلات سابقه درخشانی دارد و برای احیای این صنعت، بایستی زمین مناسبی با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر در نظر گرفته شود.

استاندار مرکزی با اشاره به بررسی روند اجرای مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی در این نشست، گفت: اجرا و یا عدم تحقق مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی در هر نشست مورد پیگیری قرار می گیرد.

گفتنی است استفاده از پساب تصفیه فاضلاب شهرستان محلات به میزان 30 لیتر در ثانیه برای دهکده گل این شهرستان، مسائل مالیاتی و بانکی از دیگر موضوعاتی بود که در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان محلات مطرح شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها