Portal_background_image

استاندار مركزي: كاهش تلفات حوادث رانندگي در دستور كار شوراي ترافيك استان قرار گيرد

آقازاده استاندار مرکزی در همایش طلایه‌داران فرهنگ ترافیک استان، گفت: کاهش تلفات ناشی از حوادث رانندگی باید در دستور کار مسئولان به ویژه شورای ترافیک استان قرار گیرد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: کنکاش علل حوادث رانندگی باید در شورای ترافیک برجسته‌تر شود و راهبردهای اثربخشی در راستای حل این معضل تدوین شود تا در نیمه دوم سال روند نزولی آمار کشته های ترافیکی در استان رقم بخورد.

وی اظهار داشت: مدیریت شهری اراک نیز باید برنامه و اقدامات خود در خصوص نصب دوربین را با جدیت دنبال کنند و راهبردهای روان‌سازی ترافیک و رفع نواقص موجود را با دقت نظر بیشتری انجام دهند.

 استاندار مرکزی گفت: دستگاه‌های اجرایی استان  باید برای کاهش آمار تلفات حوادث رانندگی همکاری بین‌بخشی اثرگذاری را تعریف کنند و در سایه مشارکت و فرهنگ‌سازی به کاهش خسارات و کشته های ترافیکی ناشی از تصادف‌ها کمک کنند.

آقازاده افزود: دانش‌آموزان در قالب همیار پلیس می‌توانند در کاهش این آمار نقش موثری داشته باشند و باید سهم آنان در فرهنگ سازی با برنامه‌های اثربخش و جذاب افزایش یابد.

وی اظهار داشت: نقش همیاران پلیس در خانه و در داخل خودرو در خصوص تذکر ایمنی در رانندگی حتی از اقدامات و  تذکر مامور راهنمایی و رانندگی در پاره‌ای موارد پررنگ‌تر است.

استاندار مرکزی گفت: آموزش و پرورش به توسعه فرهنگ ترافیک توجه بیشتر داشته باشد و با کمک گرفتن از نقش رسانه ها در حرکتی منسجم برای کاهش شمار حوادث رانندگی اقدام کند.

فرمانده  انتظامی استان مرکزی گفت: به ازای هر ۱۰۰ هزار تصادف ۲ هزار نفر کشته می‌شوند که این شاخص برای استان مرکزی یک هزار و ۳۷۶ کشته ترافیکی به ازای ۱۰۰ تصادف است.

سرهنگ  مفخمی» افزود: استان مرکزی در نرخ وقوع حوادث رانندگی نیز در کشور رتبه دوم را دارد که این مهم لزوم بازنگری در سیاست‌های مقابله و فرهنگ‌سازی را گوشزد می‌کند.

 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها