Portal_background_image

استاندار؛ كاهش آسيب هاي اجتماعي در اولويت برنامه هاي استان است

زمانی قمی در نشست کارگروه امور اجتماعی و فرهنگی استان و جلسه ستاد اجتماعی و فرهنگی مدیریت و ساماندهی آسیب های اجتماعی مشترک با شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که با حضور وزیر کشور برگزار شد، گفت: کاهش آسیب های اجتماعی در اولویت برنامه های استان است

زمانی قمی استاندار مرکزی تلاش در جهت کاهش آسیب های اجتماعی را از اولویتهای مهم استان عنوان و اظهار کرد: مقام معظم رهبری بر تشکیل هیات های اندیشه ورزی در جهت کاهش آسیب های اجتماعی تاکید فرمودند که این امر در استان مرکزی محقق شده است.

وی افزود: در بحث آسیب های اجتماعی اولین موضوع در استان نهادخانواده است که در این استان نرخ موالید پائین و نرخ ازدواج مناسب نیست، طلاق هم دارای نرخ رضایت بخشی نمی باشد که باید در جهت بهبود این شرایط و رسیدن به نرخ کمتر از متوسط کشوری تلاش کنیم.

زمانی قمی اعتیاد، تلفات ترافیکی و ضرب و جرح را از دیگر آسیب های اجتماعی استان برشمرد و گفت: صنعتی بودن استان مرکزی علاوه بر آثار مثبت اقتصادی مسائل خاص خود را نیز به دنبال دارد و  مهاجر پذیر بودن سیستم خودکنترلی شهرها را دچار آسیب می کند.

  وی ادامه داد: استان مرکزی به دلیل قرارگرفتن در شاهراه شمال به جنوب و شرق به غرب کشور ، از نظر مبارزه با مواد مخدر حائز اهمیت زیادی است و مسئولان فعال در این حوزه با درک این مهم امسال توانسته اند 6 هزار و 250 کیلوگرم انواع مواد مخدر را در این استان کشف کنند و رقم این شاخص نسبت به مدت مشابه سال گذشته 58 درصد افزایش دارد که نشان از تلاش و دقت نیروی انتظامی در جای جای استان دارد.

استاندار استان مرکزی یاد آور شد: حدود 30 هزار معتاد در استان مرکزی وجود دارد که قریب 10 درصد آنان را زنان تشکیل می دهند.
وی گفت: الگوی مصرف مواد مخدر در این استان مرکزی بیشتر شامل اعتیاد به مواد مخدر تریاک، شیشه و هروئین است و 90 منطقه آلوده در این استان وجود دارد که 15 منطقه آن پرخطر است.

زمانی قمی بیان کرد: سند کنترل آسیب های اجتماعی در استان مرکزی تدوین و در دست اجرا است و 45 دستگاه در این حوزه فعالیتی تکلیف دارند و تا کنون 946 عملیات و برنامه آن اجرایی شده است.

استاندار مرکزی گفت: فرمانداران بر هماهنگی و پیگیری این سند مکلف هستند و وظایف هر بخش در اجرای این سند تدوین و ابلاغ شده است.

وی افزود: ستاد راهبری فامسا در این استان با ایجاد مرکز آموزش ازدواج و طلاق و کانونی در دانشگاه آزاد اسلامی اراک به آموزش های قبل از ازدواج اقدام کرده است.

زمانی قمی، صنعت را یکی از شاخصه های مهم و مثبت استان مرکزی عنوان کرد و گفت: 16 میلیون لیتر بنزین مصرفی کشور روزانه در پتروشیمی شازند تولیدمی شود و این استان در تنوع محصولات تولیدی رتبه اول کشور و در حوزه صنایع مادر تخصصی در جایگاه دوم قرار دارد.

زیر کشور روز پنج شنبه در سفر یک روزه خود به استان مرکزی در نشست مشترک شوراهای اسلامی شهر و روستا، شهرداران، دهیاران و کارآفرینان روستایی این استان حضور می یابد.

شرکت در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی با حضور فعالان اقتصادی و بخش خصوصی و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و بازدید از حوزه علمیه خاتم الانبیاء اراک از دیگر برنامه های وزیر کشور و جانشین رئیس جمهوری در شورای اجتماعی کشور در سفر به استان مرکزی است.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها