Portal_background_image

آقازاده مطرح كرد: كاهش آسيب هاي اجتماعي استان درسالجاري / بهره گيري از تسهيلات اشتغال روستايي در جهت توانمندسازي مددجويان

آقازاده استاندار مرکزی در جریان بازدید سرزده از ادارات کل کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی استان، گفت: امسال آسیب های اجتماعی از جمله طلاق در استان روند روبه کاهش داشته است.

آقازاده استاندار مرکزی با اشاره به  کاهش حدود 9 درصدی طلاق در سه ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل در استان ،گفت: تلاش دستگاه های متولی از جمله بهزیستی در این امر موثر بوده است هر چند خانواده ها و زوجین نیز باید به این فهم مشترک در زندگی برسند که با هر مسئله ای کار به طلاق و جدایی نکشد.

وی افزود:  طبق آمار استان در زمینه کوکان کار و زنان بد سرپرست، بی سرپرست و سرپرست خانوار افزایش نگران کننده ای  نداشته است  و کودکانی که نیازمند مراقبت های پزشکی هستند نیز در بهزیستی از شرایط خوبی برخوردارند.

استاندار مرکزی همچنین در جریان بازدید از کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی نیز گفت: سه هزار نفر از مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) استان نیازمند مسکن هستند که تامین نیاز یکهزار و 700 نفر آنان به سرپناه مناسب فوری است.

آقازاده با بیان اینکه  در 4 ماهه ابتدای امسال تعداد خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)  افزایش یافته است، گفت: در گفتگو با مدیر کل ، معاونین و کارشناسان این اداره کل  رویکرد کمیته امداد امام خمینی(ره)  استان بر این است که با اضافه شدن این افراد ، تعداد بسیاری از مددجویان نیز توانمند و خودکفا شده و از حمایت این اداره کل خارج می شوند که در این زمینه نیز آمار خوبی وجود دارد.

وی تصریح کرد: دولت در سال جاری سهم مناسبی از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی را برای استان پیش بینی کرده که نهادهای حمایتی باید با طرح های خود بستر بهره گیری حداکثری از آن را فراهم کرده و خودکفایی مددجویان و خروج از چرخه حمایتی افراد تحت پوشش را رقم بزنند.

استاندار مرکزی درخصوص بازدید های سرزده از دستگاه های اجرایی استان نیز گفت: با برنامه ریزی انجام شده هر هفته از تعدادی از دستگاه های اجرایی استان بازدید سرزده خواهیم داشت و از نزدیک در جریان اقدامات و عملکرد این دستگاه ها قرار خواهیم گرفت.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها