Portal_background_image

استاندار مركزي در آئين افتتاح طرح هاي عمراني شهرستان تفرش: كانون هاي توسعه شهرستان ها با برنامه واقع بينانه وكارشناسي بارور شود

زمانی قمی استاندار مرکزی در چهارمین روز از دهه فجرانقلاب اسلامی در آئین افتتاح طرح های عمرانی شهرستان تفرش ، گفت: کانون های توسعه شهرستان ها و ظرفیت های بالقوه محلی با برنامه واقع بینانه و کارشناسی بارور شود.

  زمانی قمی استاندارمرکزی افزود: هر شهرستان از قابلیت های مختلفی برخوردار است که در صورت نگاه علمی در مدیریت این ظرفیت ها می تواند تولید ثروت، اشتغالزایی و رونق و پویایی را با خود بیاورد.
وی بیان کرد: شهرستان تفرش استعداد و پتانسیل بالایی در بخش گردشگری دارد و می طلبد که برنامه های توسعه ای گردشگری محور برای این شهرستان هدفگذاری و از سرمایه های مشارکت مردمی نیز در این راستا نهایت بهره برده شود.
استاندار مرکزی ادامه داد: برنامه های عمرانی و خدماتی با پیوست کارشناسی نتایج و موفقیت های بزرگی به همراه دارد و نباید هیچ اقدامی بدون برنامه و مطالعات اصولی صورت گیرد زیرا با شکست و هدر رفتن سرمایه مواجه می شود.
زمانی قمی اظهار کرد: شهرستان تفرش خاستگاه عالمان و فرهیختگان است و با وجود این مزیت مهم گردشگری ، کمتر این مفاخر معرفی شده اند و این مهم رسالت دستگاه های فرهنگی و رسانه ها را سنگین تر می کند.
استاندار مرکزی ادامه داد: در ایام الله دهه فجر امسال، 94 طرح عمرانی با مجموع اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال در این شهرستان به بهره برداری می رسد.
****افتتاح طرح هاي عمراني شهرستان تفرش با حضور استاندار مرکزی

همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی پروژه روشنایی گردنه نقره کمر در شهرستان تفرش با حضور استاندار مرکزی به بهره برداری رسید.این پروژه با طول 2 کیلومتر و 500 متر اجرایی شده و به بهره برداری رسیده است.برای بهره برداری از این پروژه 50 عدد تیر برق تک شاخ با تعداد 50 چراغ برق نصب شده است.با بهره برداری ازاین پروژه تمامی جمعیت شهرستان تفرش تحت پوشش آن قرار می گیرند.برای بهره برداری از این پروژه 3 میلیارد و 756 میلیون ریال اعتبار هزینه شده که این میزان اعتبار از محل منابع ملی تامین شده است.

 زمین چمن مصنوعی آموزش و پرورش شهرستان تفرش نیز با حضور استاندار مرکزی به بهره برداری رسید.این زمین به طول 99 متر و عرض 64 متر و در مجموع در فضای 6 هزار و 336 متر مربع احداث و به بهره برداری رسیده است.برای خرید زمین، حمل و نصب این زمین چمن مصنوعی 4 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار هزینه شده که این میزان اعتبار از محل منابع اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی تامین شده است.هم اکنون 6 میلیارد دیگر برای احداث آبخوری، رختکن، نورافکن، سکوها و قوس های هلالی این زمین چمن مصنوعی، اعتبار نیاز است.

پایگاه امداد و نجات جاده ای یادمان شهدای تفرش جمعیت هلال احمر شهرستان تفرش هم از دیگر طرح هایی بود که با حضور استاندار مرکزی به بهره برداری رسید. این پایگاه در زمینی به مساحت 3 هزارمتر مربع و با زیربنای 270 متر مربع در یک طبقه احداث و به بهره برداری رسیده است.عملیات اجرایی این پایگاه امداد  و نجات جاده ای در خرداد ماه سال جاری آغاز و همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی امسال و در طول مدت 8 ماه به اتمام و مورد بهره برداری قرار گرفته است.این پایگاه دارای اتاق های اورژانس، کنترل عملیات، کشیک، آماده عملیات، اسکان اضطراری و پارکینگ مسقف است و در کیلومتر 20 محور تفرش به سلفچگان واقع شده است.هدف از ساخت، توسعه و تجهیز این پایگاه افزایش سطح کیفی و کمی خدمات به مسافران و کاهش زمان حضور امدادگران  در صحنه حوادث می باشد.با بهره برداری از این پایگاه امداد و نجات اده ای برای 3 نفر به عنوان نجاتگر ثابت اشتغال ایجاد شده و در هر شیفت کاری آن یک نفر نجاتگر، 3 نفر امدادگر، یک راننده به صورت شبانه روزی، یک آمبولانس مجهز و یک خودروی نجات با تجهیزات فوق پیشرفته براساس میزان آمادگی، عملیات امداد و نجات را در محدوده کاری به بهترین نحو انجام خواهند داد.برای بهره برداری از این پایگاه 3 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که این میزان اعتبار از محل منابع داخلی جمعیت هلال احمر استان مرکزی و ماده 180 مجلس شورای اسلامی تامین شده است.

***دیدار استاندار مرکزی با خانواده شهیدان کمالی مقدم در تفرش

همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی استاندار مرکزی با خانواده شهیدان احمد و محمد کمالی مقدم در شهرستان تفرش دیدار کرد. شهید احمد کمالی مقدم فرزند محمدنبی در سال 1342 در شهرستان اراک متولد شد.

این شهید والامقام در سال 1361 و در سن 19 سالگی در منطقه جاده اهواز ـ خرمشهر و در عملیات آزادسازی خرمشهر، بر اثر اصابت ترکش به درجه رفیع شهادت نائل آمد.شهید محمد کمالی مقدم فرزند محمدنبی در سال 1344 در شهرستان اراک متولد شد.این شهید والامقام در سال 1362 و در سن 18 سالگی در منطقه خرمشهر و در عملیات آزادسازی این شهر، بر اثر تصادف به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 

 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها