Portal_background_image

كارگروه توسعه صادرات استان با حضور نمايندگان يك شركت ژاپني برگزار شد

صفری سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری در کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان که با حضور نمایندگان شرکت جی اف ای ژاپن برگزار شد، گفت: توسعه اقتصادی و به کارگیری همه ظرفیت های تولیدی استان در گرو ایجاد تعامل با شرکت های معتبر خارجی است

صفری سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری اظهار کرد: ظرفیت های صنعتی و معدنی ارزشمندی در نقاط مختلف این استان وجود دارد که به دلایل مختلف ابتر مانده انده اند به طوری که بسیاری از واحدهای صنعتی کمتر از 40 درصد ظرفیت خود کار می کنند.

وی ادامه داد: برجام و پسا تحریم کشور و استان مرکزی را وارد شرایط جدیدی کرده که با ایجاد تعامل با شرکت های بزرگ دنیا از قبیل جی اف ای، می توان از ظرفیت های صنعتی استان بیشترین استفاده را برد.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری اظهار کرد: برای بالا بردن میزان تولیدات با کیفیت و حضور در بازارهای جهانی نیازمند همکاری با شرکتهای بزرگ دنیا هستیم . 
وی بیان کرد: استقرار سه هزار واحد صنعتی و 50 واحد معدنی در نقاط مختلف استان مرکزی، این استان را به قطب چهارم صنعت کشور تبدیل کرده است و در بخش های مختلف می توانیم با شرکت جی اف ای ژاپن که از کمپانی های صاحب نام در صنایع معدنی دنیا است همکاری های دو جانبه داشته باشیم. 
صفری گفت: هم اکنون 120 شرکت کوچک و بزرگ در استان مرکزی در تولید آلومینیوم فعالیت دارند و با توجه به اینکه این محصول نیاز اول صنعت در همه دنیا محسوب می شود با ایجاد تعامل با شرکت جی اف ای می توانیم میزان تولیدات آلومینیوم را در کشور ارتقاء داده و استان مرکزی را به عنوان قطب این محصول در منطقه خاورمیانه معرفی کنیم.      
وی، محیط زیست و حل مشکل آب استان مرکزی را یکی از اولویت های همکاری با شرکت جی اف ای عنوان کرد و گفت: در چند سال گذشته میزان بارندگی در این استان در بهترین شرایط تنها 250 میلی متر بوده است که برای فراگیر ساختن آبیاری تحت فشار و قطره ای و بهره گیر از پساب تصفیه خانه های استان نیازمند همکاری با این شرکت هستیم. 
صفری ظرفیت های کشاورزی استان مرکزی را نیز در کشور کم نظیر عنوان کرد و گفت: این استان در زمینه تولید عسل، پسته، انار و انواع گل و گیاه در نقاط مختلف جهان شناخته شده است. 
وی بیان کرد: افزایش بهره وری در آب کشاورزی و کشت محصولاتی مناسب با شرایط آب و هوایی استان با توجه به کم بودن منابع آبی از مواردی به شمار می رود که می توانیم با هیات ژاپنی همکاری و مشارکت داشته باشیم.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی افزود: همچنین کمپانی جی .اف .ای می تواند در زمینه بازیافت صنعت و معدن، تولید آلیاژهای صنعتی به ویژه آلومینیوم با مدیران صنایع استان ارتباط برقرار کند. 
جعفر صفری مشاور اقتصادی استاندار مرکزی در این نشست گفت: نمایندگان شرکت جی اف ای یک هفته قبل برای امضاء توافقنامه با مسئولان سه استان فارس، خوزستان و یزد وارد ایران شده اند.
جعفر صفری افزود: با رایزنی ها و تلاش های انجام شده، این گروه برای یک سفر دو روزه به استان مرکزی دعوت شده اند و علاوه بر شرکت در نشست کارگروه توسعه صادارت، از شرکت های بزرگ صنعتی نظیر آلومینیوم سازی و هپکو و چند شرکت بخش خصوصی دیدن می کنند.
مدیر بخش مواد اولیه شرکت جی اف ای ژاپن نیز در این نشست گفت: فعالیت های این شرکت در سه بخش تولیدات انواع فلزات از قبیل استیل، طرح و اجرای انواع پروژه های داخلی و خارجی و بازرگانی محصولات صنعتی است 
کاتسومی هیرانو افزود: شرکت های بسیار زیادی در زیرمجموعه سه بخش شرکت جی اف ای فعالیت می کنند که می توانند در همه بخش های صنعتی، معدنی و کشاورزی به یاری صنعتگران ایران به خصوص این استان بشتابند. 
وی افزود: مسئولان استان مرکزی محورهای همکاری و نیازهای اساسی خود را دسته بندی کرده و به ما ارائه کنند و بدون شک ارتباط این شرکت با صنایع استان مرکزی منفعت دو جانبه به همراه خواهد داشت. 
مدیر بخش مواد اولیه شرکت جی اف ای ژاپن افزود: آخرین فعالیت این شرکت در ایران به 15 سال پیش بر می گردد، اما مسئولان رده بالای این شرکت تمایل بسیار زیادی برای برقراری ارتباط تنگاتگ صنعتی با کشور ایران به خصوص استان های صنعتی دارند. 
وی با بیان اینکه ایران در 15 سال گذشته بسیار پیشرفت کرده است، عنوان کرد: تقویت زیرساخت های شهرسازی در زمینه های مختلف نیاز اصلی و اساسی این کشور است که در صورت تمایل مسئولان کشوری و استانی، این شرکت می تواند در این خصوص یاری رسان ایرانیان باشد.
مدبر کل صنعت، معدن و تجارت استان  نیز در این نشست گفت: این استان به عنوان دومین قطب صنایع مادر تخصصی و چهارمین قطب صنعت کشور ظرفیت های بسیاری دارد که می تواند مبنای همکاری با شرکت جی اف ای باشد. 
 حاجی پور افزود: سرمایه گذاری مشترک با همکاری سرمایه گذاران داخلی و خارجی مهمترین رویکرد دولت جمهوری اسلامی ایران است بنابراین سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی برای تحقق این خواسته دولت ایجاد تعامل و همکاری با شرکت های بزرگ دنیا از جمله کمپانی جی اف ای را در دستور کار خود قرار داده است. 
وی معافیت مالیاتی، نرخ بالای بازدهی، حمایت همه جانبه دولت و وجود خدمات متنوع در کنار سرمایه گذاری را مزیت های سرمایه گذاری در ایران عنوان کرد. 

 

 معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها