Portal_background_image

با حضور معاون سياسي استاندار كارگروه تخصصي سلامت و امنيت غذايي استان برگزار شد

با حضور حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان در محل استانداری برگزار شد.

حسن بیگی  معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی اظهار کرد: عملیات اجرایی بیمارستان 1000 تختخوابی اراک در سفر رئیس جمهوری در اوایل سال 95 آغاز می شود.

حسن بیگی درخصوص آلودگی هوی کلان شهر اراک، اظهار کرد: محیط زیست موظف است اطلاعات روزانه در خصوص وضعیت هوا چه آلوده باشد و چه نباشد را به معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ارسال کند و در صورت لزوم این معاونت اطلاع‌رسانی‌های لازم را صورت هد.

وی در خصوص سند ملی بهبود کیفیت آب شرب نیز گفت: برنامه ها ظرف سه ماه پس از ابلاغ باید اجرایی شوند چراکه برخورداری از آب شرب حق طبیعی مردم است.

وی بر لزوم اجرایی شدن این سند تاکید کرد و گفت: این سند به دستگاه‌های ذیربط ابلاغ شود و قسمتی از این موضوع نیز به اداره کل پدافند غیرعامل استانداری مربوط است که باید در بخش اجرایی و مقابله با توطئه‌ها فعالیت کند.

به گفته وی، در مباحث آب و غذا آنچه که مهم است احساس امنیت و اطمینان مردم از لحاظ سالم بودن آب شرب و غذا و هوای سالم است و این امنیت را باید برای مردم فراهم کنیم. جهت اجرایی کردن این سند باید جلسات مطلوب‌تری برگزار شود.

وی با بیان اینکه در این خصوص نیاز به انجام طرح تحقیقاتی و البته بودجه برای تحقیقات است افزود: می توان از سفر هیات دولت به استان به عنوان یک ظرفیت استفاده کرد و مسائل قابل طرح با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هماهنگ و مصوب شود.

حسن بیگی در خصوص دستور کار کاهش مصرف کودهای شیمیایی در محصولات کشاورزی نیز گفت: باید جلسه‌ای با حضور دادگستری، نیروی انتظامی و شورای هماهنگی مواد مخدر تشکیل و تصمیمات لازم اتخاذ شود.

 وی در رابطه با دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان، گفت: مسئولان باید مراقب باشند از امکانات دولتی برای کاندیدای خاصی استفاده نشود، چراکه این موضوع تخلف بوده و با متخلفان برخورد خواهد شد.

حسن‌بیگی همچنین بر آماده باش و فعال بودن نیروهای اورژانس و امدادی و بیمارستان‌ها در ایام عید نوروز جهت امدادرسانی و خدمات رسانی به آسیب‌دیدگان حوادث جاده‌ای تأکید کرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها