Portal_background_image

با حضور استاندار و معاون وريز كشور كارگاه آموزشي ويژه اعضاي شوراي هماهنگي مديريت بحران شهرستانها برگزار شد

نجارمعاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور درکارگروه آموزشی و تمرینی غدیر ویژه اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستانها که با حضور استاندار در خمین برگزار شد، گفت: 150 هزار میلیارد ریال اعتبار به ستاد مدیریت بحران تخصیص داده شد.

نجار معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشوراظهار کرد:   سالانه 150 میلیارد ریال اعتبار معادل 5 درصد از بودجه کشور برای مدیریت بحران به ستاد مدیریت بحران اختصاص یافت.

وی افزود: 3 درصد ازاین میزان اعتبارات تخصیصی مربوط به ماده 10 (پیش‌بینی و پیشگیری) و 2 درصد مربوط به ماده 12 در حوزه مقابله است.

وی بیان کرد: اعتبارات مدیریت بحران استان های کشور متفاوت است و بر اساس نیازها و بضاعت مالی دولت تخصیص می یابد.
نجاراظهارکرد: از 46 حادثه دنیا 35 حادثه در ایران قابل بروز است و زلزله مهمترین حادثه محسوب می شود .

معاون وزیر کشور افزود: برای مدیریت بحران کنونی نیاز به دانش و علم روز است و دیگرنمی توان همانند گذشته با ابتدایی وارد عرصه بحران شد.

نجار گفت: با کار علمی، بحران در منطقه قابل کنترل و ایمن سازی است و اساسی ترین کار در این حوزه تقویت مقوله آموزش علمی و اصولی است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور افزود: کارگاه آموزشی مدیریت بحران در پنج نقطه کشور برگزار شده تا استان با نحوه مدیریت مناسب در مواقع بحران آشنا شوند.

نجار افزود: مرکزی دومین استانی است که پذیرای کارگاه مدیریت بحران در سطح استانی است. 

وی اظهارکرد: مدیران در این کارگاه ها با آموزش چهره به چهره از آمادگی روانی مقابله با حوادث برخوردار می شوند تا در مواقع بحرانی با آرامش و آستانه تحمل بالا هر حادثه و بحرانی را مدیریت علمی و منطقی کنند.

نجار ادامه داد: آموزش در سطح مردمی نیز بسیار حایز اهمیت است و مردم بایستی با فراگیری آموزش های لازم اگر چه بسیار ابتدایی و آسان، با آمادگی با حوادث و بحران های احتمالی روبرو شوند.

معاون وزیر کشور بیان کرد: از 100 میلیارد متر مکعب آب تجدید پذیر سه درصد به آب آشامیدنی و هفت درصد به صنعت و 90درصد آن در کشاورزی مصرف می شود.

نجار گفت: 90 درصد از پهنه سرزمین ایران با خطر نسبی و متوسط زلزله مواجه است

زمانی قمی استاندار مرکزی نیز در این کارگاه گفت: ایران به لحاظ قرار گیری در منطقه خاص جغرافیایی با انواع آسیب های طبیعی مواجه است و بر این اساس بایستی با برنامه ریزی از آموزش های لازم و امکانات مناسب برای مقابله با بحران برخوردار شد .

زمانی قمی افزود: کارگاه آموزشی تمرینی غدیر به مدت سه روز برای اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران استان برگزار می شود.
وی اظهار کرد: دوره آموزشی مدیریت بحران با هدف دانش افزایی در اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران مناطق خمین، اراک، خنداب، کمیجان، ساوه و زرندیه برگزار می شود.

وی بیان کرد: اعضای شرکت کننده در این دوره، از آموزش های آواربرداری، افکار عمومی، اطلاع رسانی و مدیریت اجساد بهره مند می شوند.

گفتنی است معاون پیش بینی و پشیگیری سازمان مدیریت بحران کشور نیز در این کارگاه سخنانی را بیان کرد.

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها