Portal_background_image

استاندارمركزي: كارنامه ورزش استان مركزي در عرصه ملي و فراملي قابل دفاع است

استاندار مرکزی روز پنجشنبه در آئین بهره‌برداری از پیست اسکیت ۲۲ بهمن مجموعه ورزشی ۱۵ هزار نفری امام خمینی(ره) اراک گفت: جایگاه و کارنامه ورزش این استان با وجود بهره‌برداری از طرح‌های ورزشی و اعزام ورزشکاران رشته‌های مختلف به مسابقات ملی و فراملی قابل دفاع است.

سید علی آقازاده افزود: ۱۷۶ طرح ورزشی در طول فعالیت دولت تدبیر و امید در این استان به بهره‌برداری رسیده که عمر شماری از آنها ۱۵ تا ۲۰ سال بوده است.


وی ادامه داد: بهره‌برداری از پیست اسکیت ۲۲ بهمن اراک ظرفیت ارزشمندی برای توسعه ورزش قهرمانی این رشته است که باید از آن به بهترین شکل ممکن استفاده شود.

استاندار مرکزی افزود: به گواه مسئولان فدراسیون اسکیت کشورمان، پیست اسکیت ۲۲ بهمن اراک با بهره‌گیری از بهترین امکانات لازم ساخته شده و کف پوش این طرح ورزشی کم نظیر است.

آقازاده بیان کرد: وجود ظرفیت ارزشمند پیست اسکیت ۲۲ بهمن با بهترین تجهیزات، امکان برگزاری مسابقات ملی و فراملی را در اراک فراهم می‌کند که این ظرفیت در گذشته وجود نداشت.

استاندار مرکزی با یادآوری هفته دفاع مقدس نیز گفت: فرهنگ جوانمردی و پهلوانی با رشادت‌های رزمندگان اسلام در کشور نهادینه شد و این مهم اکنون به یک پایه اساسی در ورزش کشور و فعالیت ورزشکاران تبدیل شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی نیز گفت: پیست اسکیت ۲۲ بهمن از طرح‌های ورزشی این استان است که حدود ۱۵ سال از آغاز عملیات اجرایی آن می‌گذرد و اکنون با پیگیری‌های استانداری و این اداره کل به بهره‌برداری می‌رسد.

عابد حقدادی افزود: مساحت این پیست چهار هزار متر مربع و دارای ظرفیت ۱۵۰۰ نفر تماشاچی، سیستم سرمایش و گرمایش، راه‌های دسترسی از چهار سمت
و دارای فضای سبز دسترسی جهت تماشاچیان و بازیکنان است که در نوع خود ظرفیت ارزشمندی محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: بیش از ۲۱ میلیارد ریال برای ساخت پیست اسکیت ۲۲ بهمن هزینه شده و امکان برگزاری مسابقات بین‌المللی در آن وجود دارد.

بیش از ۸۰ هزار ورزشکار به صورت سازماندهی شده در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می‌کنند.


دسته بندی

کارشناس روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها