Portal_background_image

وزير ورزش و جوانان مطرح كرد: كارنامه موفق ورزش كشور در سال 97/سال آينده بخش عمده‌اي از پروژه‌هاي نيمه‌تمام تكميل مي‌شود

وزیر ورزش و جوانان در جریان سفر به استان مرکزی و بهره برداری از 2 طرح ورزشی در شهر داودآباد اراک که با حضور استاندار مرکزی انجام شد در جمع خبرنگاران، گفت: کارنامه ورزشی جمهوری اسلامی ایران در سال جاری ارزشمند است و رضایت مردمی مهمترین مولفه در این بخش محسوب می شود.

 سلطانی فر وزیر وزیر ورزش و جوانان اظهار کرد:  پیروزی ها و موفقیت های ورزشی بسیاری در سال جاری برای کشور به دست آمد که سرآغاز آنان موفقیت و رضایت مردمی در جام جهانی روسیه بود.

وی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران با وجود اینکه در این جام در گروه مرگ قرار داشت اما بهترین نتیجه را کسب کرد.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد:جمهوری اسلامی ایران به مدد پشتکار جوانان خود در رقابت های جاکارتا بیشترین مدال ها از زمان پیروزی انقلاب اسلامی در رشته های مختلف را کسب کرد.

سلطانی فر تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در سال جاری در مسابقات پارالمپیک و پارا آسیایی از رتبه چهارم دوره قبل به رتبه سوم ارتقا یافت و در رقابت های المپیک جوانان نیز از رتبه 24 گذشته به رتبه هفتم رسید.

وی بیان کرد: ایران در رشته های مختلف مسابقات بین المللی و جهانی از جمله وزنه برداری، تکواندو، وشو و شطرنج نیز به نتایج خوبی رسید و در لیگ قهرمانان آسیا برای نخستین بار، 2 تیم پرسپولیس و استقلال به صورت همزمان به یک چهارم نهایی راه یافتند و یکی از این تیم ها نیز تا فینال این رقابت ها پیش رفت.

وزیر ورزش و جوانان اضافه کرد: در جام ملت های آسیایی اگرچه انتظار قهرمانی از تیم ایران بود اما ان تیم بعد از 14 سال و بر اثر یک اشتباه به نیمه نهایی رسید.

سلطانی فر اظهار داشت: امید است روند موفقیت های ورزشی کشور در کنار تکمیل طرح های عمرانی ورزشی روز به روز افزایش چشمگیرتری یابد.

وی گفت: پیش بینی شده بود در سال جاری 500 طرح عمرانی ورزشی در کشور تکمیل شود که با احتساب طرح های قابل بهره برداری سفر امروز در استان مرکزی و سفر روز 26 اسفندماه جاری رئیس جمهوری به بوشهر و افتتاح چندین طرح ورزشی در این منطقه، این تعداد به حدود 800 طرح افزایش می یابد.

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مسائل مربوط به طرح های نیمه تمام استان مرکزی مورد بررسی قرار می گیرد و تلاش می شود بخش زیادی از این طرح ها در سال آینده نهایی و در اختیار مردم و به ویژه جوانان قرار گیرد.

سلطانی فر اظهار داشت: استان مرکزی از ظرفیت های ورزشی ارزشمندی برخوردار است و اخبارهای خوبی در چند سال اخیر از ورزش این استان منتشر شده است که انتظار می رود این توفیقات روز به روز افزایش بیشتری یابد.

گفتنی است وزیر ورزش و جوانان در بدو ورود خود به شهرستان اراک مورد استقبال استاندار مرکزی، نمایندگان مجلس در خانه ملت و جمعی از مقامات اجرایی و مدیران این استان قرار گرفت.
بهره برداری از زمین چمن و سالن چند منظوره شهر داود آباد، راه اندازی تالار مسابقات، بازدید از بیت تاریخی امام راحل در خمین، نشست با هیات های ورزشی و سمن ها از مهمترین برنامه های سفر یک روزه وزیر ورزش و جوانان به استان مرکزی است.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها